Yüzünüzdeki İstenmeyen Tüylerinizden Nohut Kullanarak Kurtulun

Kişisel bakım konusunda en önemli şey de makyaj kadar cilt bakımıdır. Yüz güzelliği her şeyden önce gelir. Yüzde oluşan istenmeyen tüylerden nohut maskesiyle kurtulmak mümkündür. Peki nasıl?

Yüzünüzdeki İstenmeyen Tüylerinizden Nohut Kullanarak Kurtulun
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2021 23:50

Yüzünüzde oluşan istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsanız eğer bunun için bazı yöntemler var. Ancak en ilginci nohut maskesi. Oldukça kolay malzemelerle hazırlanan bu maske yüzdeki istenmeyen tüylerden kimyasallara gerek kalmadan kurtarıyor.

Milliyet gazetesinin Pembenar ekinde yazılarıyla yer alan Gizem Aydoğan nohut maskesinin tarifini okuyucularıyla paylaşmış.

Eğer sizde yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden rahatsız oluyorsanız bu maskeyi uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki tüyler için nohut unu maskesi tarifi

1 fincan nohut unu

2 tatlı kaşığı zerdeçal

Süt

Bir kasede nohut ununu ve zerdeçalı iyice karıştırın. Üzerine karıştırarak yavaş yavaş süt ilave edin. Çırpma teliyle karıştırın ki topaklanma olmasın. Ardından kek hamuru kıvamına gelen karışımı dudak üstü yani bıyık ve yüzünüzdeki istenmeyen tüylerin üzerine sürün.

Ayrıca Yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için deneyeceğiniz bir başka yöntem daha var.

Soğan ve Fesleğen iki harika şey. İkisini de mutfağımızda rahatlıkla kullanıyor ve yemeklerimize ekliyoruz. Oysa soğan ve fesleğen yardımıyla istenmeyen tüylerden kurtulabilmek mümkün oluyor.

Bu konuyla ilgili Mynet haber sitesi bir tarif yayınlamış. Söz konusu tarifi uygulayarak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilmek mümkün olacaktır.

Soğan + fesleğenle istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi

Soğan katmanları arasındaki ince, şeffaf zarları çıkarın ve fesleğen yapraklarıyla ezin. Macunu istenmeyen tüylere uygulayın ve 20-25 dakika kadar bekletin. Ilık su ile yıkan.
1-2 ay boyunca haftada 3-4 kez tekrarlayın. Soğan, saç büyümesini kolaylaştırdığı için sizin için son derece faydalıdır. Ancak, fesleğen ile birlikte kullanıldığında, ters etki verir ve istenmeyen yüz saçlarından kurtulmanıza yardımcı olur. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Evet görüldüğü gibi bu iki yöntem sayesinde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilmek mümkündür. Sizlerde istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi uygulayabilir ve kimyasallara gerek kalmadan istenmeyen tüylerinizi kolay bir şekilde yok edebilirsiniz.

Kaynak: Milliyet - Mynet - Fotoğraf: unsplash

İlgili Haberler