Yüzü Daha İnce Gösteren Makyaj Teknikleri Kolay Ama Etkili..

Makyaj yaparken genelde dolgun ve yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin işine yarayacak bir bilgi vereceğiz. Bu makyaj hileleri sayesinde yüzünüzü daha ince göstereceksiniz.

Yüzü Daha İnce Gösteren Makyaj Teknikleri Kolay Ama Etkili..
Yayınlanma Tarihi : 28 Temmuz 2021 19:58

Makyaj, güzelliğimize güzellik katan küçük bir aracı gibi görünse de teknik bilgisi oldukça fazla olan bir sanattır. Evet, makyaj yapmak gerçekten bir sanat... Bazı teknik bilgiler gerçekten hayat kurtarıcı olabiliyor.

1.75 boyunda ve 50 kiloyum. Her ne kadar zayıf olsam da yüzüm hep toplu olmuştur. Yanakların ay parçası gibi hep şiştir. Bende sizler için özel bir güne veya dışarıya çıkmaya hazırlanırken yüzümü daha ince göstermek adına uyguladığım bazı makyaj tekniklerini derledim. Eminim yüzü toplu kadınların merakla aradığı bir konudur. :) Ben de çok aradım taradım ve tecrübeyle sabitledim.

İşte yüzü daha ince göstermek için bilmeniz gereken o makyaj tüyoları...

45 Derece Kuralı

Eğer yüzünüzü olduğunda ince göstermek istiyorsanız, kontür tekniklerine bir göz atın. Hangi renk veya ürünle çalışırsanız çalışın yüzünüze yaklaşık 45 derecelik açılarla oluşturacağınız çizgiler, yüzünüzü olduğunda da ince gösterecektir.

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için oluşturacağınız çizgilerin ardından kontür için pudra veya fondöten kullanabilirsiniz.

Çene Bölgesi

Elmacık kemiklerinin altına kontür uyguladıktan sonra çene bölgesine geçin. Ardından alın bölgesinin dış köşeleri ve kaş üstünü de atlamayın.

Daha sonra sürdüğünüz diğer ürünleri karıştırın. Yüzünüzün olduğundan daha ince ve kemikli gözüktüğünü fark edeceksiniz.

Doğru Allık Kullanımı

Eğer yüzünüzün ince olmadığını düşünüyorsanız ilk tercihiniz her zaman terracota allıktan yana olsun. Terracota allık, hem parlak hem de kremsi olduğu için şakakları daha belirgin kılacak ve yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecektir.

Sadece Kırmızı Ruj

Evet, kırmızı ruj da yüzünüzü ince gösteren bir diğer uygulamadır. Kırmızı veya pembe renk olarak dikkat çekici olduğundan tüm gözler üstüne hafif parlatıcı sürdüğünüz kırmızı rujunuzda olacağı için diğer her şey unutulacaktır. Öte yandan göz makyajınızı da daha dikkat çekici hale getirerek kontür bölgesini gizleyebilirsiniz.

Kaynak: Mynet.com - Hürriyet - Mahmure