Yağlı Ciltler İçin En İyi 6 Temizleyici

Cilt tipiniz yağlıysa ve hala bir temizleyici karar veremediyseniz ben sizler için gelmiş geçmiş en iyilerini derledim. Hadi bakalım, gelsin capcanlı ve sağlıklı günler..

Yağlı Ciltler İçin En İyi 6 Temizleyici
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2021 20:59

Yağlı cilt bakımı en zor cilt tiplerinden biridir. Eğer bu yazıya girmiş ve okuyorsanız merak etmeyin ben de aynı dertten muzdaribim.

Yazın başka kışın başka temizleyici kullanarak buldum yolumu.. Tabi olmuşken de en iyisi olsun istedim. Deneme yanılma yöntemi en iyisini buldum kendim için.. Ve tecrübelerime dayanarak sizler için en iyilerini sıraladım. Kendi kullanmadığımı sizlere asla önermeyeceğim. (Seri devamımı takipte kalın!)

Elbette tek başına yeterli değil hiç bir şey. Bunun tonik ve krem zımbırtısı var. NE KREMİ? demeyin. Her ne kadar yağlı cilt tipine sahip olsanız da nemlendirme aşaması en önemlisi.. Onlara da el atacağım.

Neyse sözü fazla uzatmadan geçelim yılın en iyilerine..

Dermalogica Dermal Clay Cleanser

Tüm zamanların en iyisi olaraka bilinen Dermalogica Dermal Clay Cleanser, içeriğinde yer alan kaolin ve yeşil kil sayesinde adeta tüm kir ve yağı söküyor.

CeraVe Foaming Facial Cleanser

Yağlı veya karma cilt tipine sahipseniz banyonuzun bir yerinde mutlaka köpük formunda bir temizleyici bulundurun. Ve bu elbette CeraVa olmalı! Sadece cildi yağdan arındırmakla kalmıyor, sebum dengeleyici görevi de görüyor.

Neutrogena Oil-Free Acne Wash

İkisi bir arada! Greyfurttan gücünü alara hem sivilcelere karşı savaşıyor hem de fazla yağı söküp atıyor. Eğer sizde her yerde bulabileceğiniz yüz temizliyici arıyorsanız mutlaka deneyin.

Drunk Elephant Beste No.9 Jelly

Makyaj temizleyici olarak satıldığını aldanmayın. Cilt üzerindeki yağı ve kiri sökmek için üretilmiş bir mucize. Göz çevresinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz! Bu da bir artı..

La Roche-Posay Effaclar Purifying Foaming Gel Cleanser

Benim de favorimdir kendisi.. Uzun yıllardır kullanıyorum. Şimdilerde yeni bir versiyonu çıktı. O da oldukça başarılı. Ama aşırı yağlı ve gözenekli bir cilt tipine sahip değilseniz bundan şaşmayın derim.

Gelelim faydalarına; gözenekleri temizliyor, yağı söküp atıyor, sivilce oluşumunu engelliyor ve en önemlisi cildi kurutmuyor.

Origins Zero Oil Deep Pore Cleanser With Saw Palmetto&Mint

Origins pazarımıza geç girerek bizleri çok üzdü! Özellikle göz kremiyle meşhur olsa da (onu başka başlıkta anlatacağım) yağlı ciltler içinde ürettiği serisi mükemmel. Adından da anlaşıldığı üzere adeta yaz günleri için üretimiş. Hem temizliyor hem ferahlatıyor.

Editör: Erdoğan Kan