Yağlı Ciltler İçin En İyi 6 Nemlendirici

Yağlı cilt ve nemlendirici yan yana gelince kulağa her ne kadar hoş gelmese de ihtiyacı olan bir şey! Hadi en muhteşemlerine bir bakalım..

Yağlı Ciltler İçin En İyi 6 Nemlendirici
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2021 21:49

Temizleyici serisinin devamını kremle yapmaya karar verdim. Tonik aslında en kolay iş! Dilerseniz maden suyu dilerseniz gül suyu kullanın.. Ama bir şey kullanın!

'Yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı yoktur!' söylemleri umarım çok çok eskide Taş Devrinde kalmıştır. Evet arkadaşlar her cilt tipinin nemlendiriciye ihtiyacı vardır! Bu konuda ya genel bir yanılgı hakim ya da korku var. Aslında korkularınızı anlıyorum. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz her şey iyi gelmeyebilir. Parlama, sivilce, siyah nokta hatta pütür pütür bile yapabilir yanlış krem! Ben de sizler için gönül rahatlığıyla deneyip kullanabileceğiniz nemlendiricileri sıralım.

Sözü fazla uzatmadan en iyi nemlendiricilere bir göz atalım!

Simple Water Boots Hydrating Gel Cream

Simple Simple deyip geçmeyin. Daha ne muhteşem şeyleri var! Hassas cilt tipine göre uygun olsa da yağlı ciltlerin de tüm ihtiyacını karşılıyor. Hem nemlendiriyor hem de parlatmıyor.

Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Kiehl's bir çok ürünüyle baş tacımız. Yağlı ciltleri de es geçmemiş başarısını ortaya koymuş. Cildi yağlandırmadan nemlendiriyor. Aynı zamanda parlamayı da önlüyor.

CareVe PM Facial Moisturizing Lotion

'Gece ve gündüz için ayrı krem arıyorum.' diyorsanız hoş geldiniz.
CareVe yağlı cilterin baş tacı olmaya devam ediyor ve bu muhteşem nemlendiriciyle geceleri rahat uyumamıza yardımdı oluyor.

Gece boyu yağlandırmadan nemlendiriyor. Kaynağı ise seramid ve hyalüronik asit! Hyalüronik asit deyince hemen korkmayın! Fırsatınız varsa deneyin.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors+HA

Eğer sezonluk bir nemlendirici arıyorsanız gözünü kırpmadan kış aylarınızı sorunsuz geçirmek adına alabilirsiniz. 11 farklı amino asit barındırıyor, yetmiyor hyalüronik asit yer alıyor. Sabahtan akşama kadar yağlanma ve parlama problemi yaşamadan kullanabileceğiniz tam bir kış kremi!

La Roche-Posay Effaclar Duo(+)

The Ordinary ve Drunk Elephant'dan sonra hayatımı kurtaran bir marka olur kendisi..

Duo+ adeta pamuk! O kadar hafif ki uzun süre krem sürdüğünüzü anlamıyorsunuz. Nemlendirmesi bir yana sivilce ve lekeleriyle de savaşıyor. Öte yandan spf30 ve cilt tonu eşitleyici olanı da var. Artık hangisi işinize gelirse..

Lush Vanishing Cream

Kendisine yüzde yüz güvenebilirsiniz diyeceğim ama az kalacak. Bilindiği üzere marka her şeyiyle doğal olmasıyla ortaya çıkıyor. Buna kullandıkları krem veya şampuan şişeleri de dahil. Elimin altında her zaman bulunur. 40 derece sıcaklıkta bile sürseniz asla parlama ve yağlanma yaşamayacağınıza emin olun.

İçeriğinde gül suyundan bala, baldan lavantaya kadar bir çok doğal şey var ama yağlı ciltlerin kurtarıcısı.. Sanırım keramet doğallıktan..

Editör: Erdoğan Kan