Suya Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları

Günümüz güzelleşme yöntemlerinden ilki makyajdır. Makyaj görüntümüzü değiştirip daha da güzelleştirmektedir.

Suya Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları
Yayınlanma Tarihi : 03 Ekim 2021 15:58

Kozmetik sektörü her yıl büyümektedir. Daha fazla ürün ve marka piyasada yer almaktadır. Öyle ki ünlü kişiler bile kendilerine ait markalar çıkararak bu sektörde ticaret yapmaktadırlar.

Makyaja ilgi yoğundur. İlgi yoğun olduğu için talebin karşılanması için her devamlı yeni ürünler çıkmaktadır. Sosyal medya platformlarında sıklıkla makyaj yapma videoları karşımıza çıkar. Makyaj yapmak artık günlük hayatın parçası haline gelmiştir. Makyaj yapma yaşının da küçük yaş gruplarına düştüğü görülmektedir. Makyajsız dışarı çıkmak çoğu kadın için korkunç bir düşüncedir.

Makyaja alışan yüz makyajsız halsiz görünmektedir. Özellikle yaz aylarında makyaj çok daha çabuk dağılmaktadır. Sıcaklığın etkisi ile terleyen yüzde makyaj çabuk bozulmaktadır. Her durumda makyajlı olmayı tercih eden bireyler denize girerken bile makyajlı olmak ister. Makyajın yaz döneminde tatillerde daha kalıcı olması önemlidir. Bu yazımızda suya dayanıklı makyaj sırlarından bahsedeceğiz. Makyaj yapmak için suya dayanıklı ürünleri almaya özen göstermelisiniz.

Nemlendirmek

Suya dayanıklı makyaj sırlarından bahsettiğimiz yazımıza devam ediyoruz. Suya dayanıklı makyaj için teninizin nemli olması gerekmektedir. Eğer yağlı bir cildiniz yoksa nemlendirici kullanmalısınız. Eğer cildiniz yağlı ise yağsız yapılı nemlendiriciler kullanmalısınız. Yaz aylarında sıcak etkisi ile sıvı kaybı daha çok olacağı için bol bol su tüketmelisiniz. Cildiniz nemli olmalıdır. Cildinize uygun nemlendiricileri tercih etmelisiniz. Bur da dikkat etmeniz gereken nemlendiriciyi sürüp hemen güneşe çıkmamaktır. Aksi takdirde cildiniz lekelenir.

Makyaj Sırrı

Suya dayanıklı makyaj sırlarından ilkinde ten makyajında bahsedeceğiz. Ten makyajı için kullanılan ürünlerin suya dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Yoğun yapılı kremler yerine hafif yapılı kremler kullanmakta fayda vardır. Ten makyajı için kaliteli ürünler kullanmanızda fayda vardır. Yoğun yapılı kremler gözenekleri sıcak etkisi ile daha çok tıkayacak ve cilt sorunları meydana gelecektir.

Gözleriniz için kullanacağınız far, kapatıcı, rimel gibi ürünlerinde suya dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Mümkün mertebe göz kalemi kullanmayın. Göz kalemleri normal şartlarda bile çok fazla akmaktadır. Suya pek dayanıklı değillerdir.

Ruj için yaza yakışır parlak rujları tercih edebilirsiniz. Mat rujlardan yaz aylarında kaçınmalısınız. Daha ferah görüntü için daha ince yapısı olan rujları tercih edebilirsiniz.

Objektif Port - Fotoğraf: unsplash