Sivilceleri Geçiren Makyajsız Cilt Güzelliği Sağlayan Ev Yapımı Basit Karışım

Makyaj yapan kadınlar genelde ya cilt lekelerini ya da sivilce izlerini yok etmek isterler. Şimdi sizlere makyaja gerek kalmadan sivilce izlerini yok eden bazı formüller vereceğiz.

Sivilceleri Geçiren Makyajsız Cilt Güzelliği Sağlayan Ev Yapımı Basit Karışım
Yayınlanma Tarihi : 03 Temmuz 2021 18:30

Sivilce izleri ve ardından bıraktığı izler bir çok kişi için büyük derttir. Kimisi umursamazken kimisi de izleri makyaj ile kapatmak ister. Eğer doğru ürünü kullanmıyorsanız sivilce ve izlerini görünmez hale getirmek isterken durumu daha da geri dönüşü olmayan yola sokabilirsiniz.

Yağlı ve akneye eğilimli bir cilt tipine sahipseniz, öncelikle soru ortadan kaldırmak ve önlemek için cilt tipinize uygun ürünler tercih edin. Sadece temizleme aşaması değil, makyaj aşaması içinde.. Yağ, paraben, silikon içermeyen ürünler ilk tercihiniz olmadı. Evet, pek uygun fiyatlı ürünler olmayabilirler :( Ben de doğal bir yöntemle sivilce izlerinden kurtulmanızı sağlayacak 3 kür vereceğim. Limon ve Karbonat-Limon ve Tarçın-Maden Suyu ve Elma Sirkesi Kürü...

Limon ve Karbonat

Malzemeler

• 1 yemek kaşığı limon suyu
• 1 yemek kaşığı karbonat

Yapılışı

Karbonat ve limon suyunu iyice karıştırdıktan sonra sivilcelerin üzerine gece yatmadan önce lokal olarak uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile hafifçe ovalayarak durulayın. Hafta 2 kez uygulayarak hem sivilcelerden hem izlerinden hem de tıkanmış gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Öte yandan fazla salgılanan sebumun (yağın) azaldığını göreceksiniz. 3. hafta sonunda gözle görünür değişime şahit olacaksınız.

Limon ve Tarçın

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı tarçın

Yapılışı

Limon suyu ve tarçını iyice karıştırın. Sadece lokal değil, tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. 10 dakika sonra ılık su ile masaj yaparak maskenizi çıkartın. Limon ve tarçın bir araya gelince güçlü ve doğal bir antibakteriyel kaynağınız olacak. Sivilce oluşumunun önüne kolaylıkla geçmiş olacaksınız. Haftada 3 kez yatmadan önce bu kürü uygulayabilirsiniz.

Maden Suyu ve Elma Sirkesi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı maden suyu
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Yapılışı

Maden suyu ve elma sirkesi küçük bir kapta karıştırın ve pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerini silin. Eğer daha önce elma sirkesi kullandıysanız ve cildinizde yanma veya kızarıklık yapmadıysa tüm yüz ve boyun bölgenize de rahatlıkla tonik olarak kullanabilirsiniz.

Her iki üründe doğal bir şifa deposu. Soda cildinizi yenilerken, elma sirkesi de doğal bir antibakteriyel kaynağı olarak sivilceleri ve izlerini ortadan kaldıracaktır. Öte yandan bu tonik sayesinde cildin fazla salgıladığı yağı kontrol altına alabileceksiniz. Hafta 3 kez yatmadan önce bu kürü uygulayabilirsiniz.