Mükemmel ve Daha Dolgun Kaşlar İçin Püf Noktalar

Makyaj yaparken en dikkat çeken yerler kuşkusuz kaşlardır. Peki daha dolgun kaşlar için püf noktalar nelerdir?

Mükemmel ve Daha Dolgun Kaşlar İçin Püf Noktalar
Yayınlanma Tarihi : 28 Temmuz 2021 22:58

Kaş, tek başına bazen birçok şeyi anlatmamızda bize yardımcı olur. Bu yüzden görünümü de oldukça önemlidir. Bazen, genetik faktörlerin yanı sıra stres ve bakımsızlık kaşlarımızın arasında açılmalara neden olur. Elbette bununda bir çözümü var. Belki bir çoğumuzun aklına ilk kalıcı kaş tekniğine başvurmak geliyor ama henüz adı gibi kalıcı değil. O yüzden kaşlarınızın doğal ve dolgun görünümüne kavuşturmak için uygulayabileceğiniz 3 tekniği sizler için derledim.

İşte ulaşılması kolay ürünlerle doğal ve dolgun kaşlara ulaşmanıza yardımcı olacak 3 teknik...

Kalem Tekniği

Seyrelmiş veya dökülmüş kaşlarınızı en kolay yöntem olan kaş kalemi kullanarak istediğiniz gürlüğü veya ifadeyi verebilirsiniz.

Tekniği ise ince ve sivri uçlu kaş kaleminiz ile doğal saç benzeri vuruşlar çizerek istediğiniz yerleri doldurabilirsiniz. Kaş kaleminizin ucunda fırça var ise işiniz daha da kolaylaşacaktır. Fırça yardımıyla kalemin yoğunluğunu hafifleterek daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Elbette bu aşamada kalem rengi oldukça önemli. Kullanacağınız renk, kaşlarınızda yoğunluğu arttırabileceği gibi azaltabilir.

Sarışın bir tonunuz var ise kaşlarınızı dolgun göstermek için iki ton daha koyu bir kalem tercih etmelisiniz. Eğer daha koyu bir ten ve saç rengine sahipseniz iki ton daha açık bir kaş kalemi tercih edin.

Pudra Tekniği

Seyrek kaşları doldurmada pudra da oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Peki pudra kaşları nasıl dolgun gösterir? diye merak ediyorsanız yapacağınız işlem çok basit. Kaşların altında kalın ve dolgun bir gölge oluşturmak!

İlk olarak açık ve koyu renklerden oluşan bir renk paleti seçin. Açılı bir fırça yardımıyla iç kenardan kaş kemerine kadar açık renkli bir tonla geçiş yapın. Ardından uçları daha koyu bir renkle doldurun.

Jel Tekniği

Jel, kaşların dağınıklığını kontrol altına almak için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Özellikle daha düzgün bir kaş görünüme sahip olmak isteyenler ilk tercihidir. Jel, kaşları kalın tutacağı gibi yerine sabitleyerek aralarda oluşan açıklıkları kapatacaktır. Öte yandan diğer uyguladığınız tekniklere destek ürün olarak da kullanabilirsiniz.

Kullanımı ise oldukça basit. Önce kaşınızın kalın telli olan kısımlarını fırça ile şekil verdirin. Ardından jeli kaşlarınızın dışına doğru uygulayın.

Kaynak: Hürriyet Kelebek