Makyajınızı temizlemek hiç zor gelmesin! Bunlara dikkat edin!

Bakımlı olmanın ilk kurallarından biri de makyaj temizlemektir. Canınız sıkılmasın bu işin de bir kolayı var.

Makyajınızı temizlemek hiç zor gelmesin! Bunlara dikkat edin!
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2021 00:27

Makyaj kadınları güzel gösteren bir uygulama olsa da temizlemesi açıkçası oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Bu yüzden kesinlikle işinize yarayabilecek bazı yöntemler var. Makyaj temizliği sonrasında kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde rahat edeceksiniz.

Mynet'in haberine göre: Makyaj temizlemek çoğu kadının üşendiği, es geçtiği ve önemsemediği bir durumdur. Aslında cilt sağlığı açısından öyle büyük zararları vardır ki…

Cilt kanserinden tutun da hızlı yaşlanmaya kadar birçok yan etkisi mevcuttur. Ciltte lekelenmelere yol açar, akneler, siyah noktalar ve yağlanmalar makyajı geç silme veya silmeme konusunda direten kadınların daha çok yaşadığı sorunlardır.

Peki Makyaj Temizliği konusunda nelere dikkat edilmelidir?

Unutmamanız gereken ilk kural makyajı geçe uyumadan önce mutlaka temizlemektir. Çünkü gece cildinizin yenilenmeye ihtiyacı olur. Cildiniz bunun için mücadele verirken makyaj cildin yenilenmesini engeller ve bu yüzden cildiniz daha çabuk yaşlanır. Gece sakın makyajla uyumayın ve kesinlikle temizleyin..

Makyajı temizlenmemiş bir cilt daha çabuk kurur ve kirpiklerin daha hızlı dökülmesine neden olur. Tüm bununla birlikte de cilt iyice solgunlaşır..

Cildiniz şayet yağlıysa temizlemek için sabun ve suyu daha sıklıkla kullanmalısınız. Cildiniz kuruysa makyaj temizleme ürünlerinizde alkol kesinlikle olmamalıdır.

Gözleriniz için ise özel makyaj temizleme suları kullanmanız işinizi daha kolaylaştıracağı gibi sağlığınız açısından da daha iyi olacaktır. Göz çevresi daha hassas bir bölgedir. Bu yüzden özen göstermelisiniz..

Cildiniz için en uygun makyaj temizleme ürünlerini ve makyaj temizleme yöntemlerini kullanmalı aynı zamanda da makyaj temizleme işleminiz bittikten sonra cildinize uygun nemlendiricilerden mutlaka kullanmalısınız.

Yağlı cilde sahipseniz yağlı kremlerden uzak durmalı ve az yağlı yüz kremlerini tercih etmelisiniz. Cildinize fazla sürdüğünüzü düşünürsen mutlaka bir peçete yardımıyla kremin fazlalığını temizleyin.

Cildinize gece uyumadan önce salatalık maskesi yaparak cildinizi rahatlatma yöntemi de deneyebilirsiniz.

Salatalık maskesi nasıl yapılır?

Salatalığınızı soyun ve onu blender kullanarak püre haline getirin. Ardından yulaf ezmesini güzelce ezdikten sonra pürenin içerisine ekleyin. Sonrasında ise bal ekleyerek karıştırın. Harika bir krem elde etmiş olacaksınız. Hazırlamış olduğunuz bu salatalık maskesini kuru cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar cildinizde bekletmeye çalışın.

Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Bu yöntem sayesinde cildinizdeki tüm yorgunluğu gidermiş olacaksınız.

Kaynak: Objektif Port - Mynet - Fotoğraf: unsplash