Makyaja gerek kalmadan cildinizdeki siyah noktaları yok eden limonlu şeker yöntemi

Makyajsız Doğal yöntemlerle siyah noktalara veda edin yüzümüzde özellikle burun, çene ve alın bölgesinde gözeneklerin temizlenememesi sonucu siyah noktalar oluşur. Siyah noktaları geçiren bazı bitkisel yöntemler var. En etkilisi limon ve şeker yöntemi

Makyaja gerek kalmadan cildinizdeki siyah noktaları yok eden limonlu şeker yöntemi
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2021 01:29

Siyah nokta içermeyen pürüzsüz bir cilt her kadının hayalidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi cilt ve yüz bakımında önemli yöntemler geliştirilmiştir. Ancak teknoloji desteği almak herkes için kolay olmayabilir. Çünkü bu yöntemler zaman zaman bütçenizi zorlayabilir. Cildinizi temizleyen ve siyah noktalardan arındıran hem doğal hem de ucuz yöntemlerle siyah nokta maskelerinizi evde hazırlayabilirsiniz.

Evde hazırlayacağınız doğal tariflerle siyah noktalara veda etmek mümkün.

1. Buhar Banyosu

Duş sırasında cilt doğal bir buhar banyosuna sahiptir. Duş almadan önce 1 litre kaynamış suya lavanta, adaçayı veya yeşil çayı ekleyin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Ardından, başınızın etrafına bir havlu sarın, yüzünüzü kasenin üzerine çok yakın olmayacak şekilde katlayın ve gözlerinizi kapatın. Bu şekilde 10 dakika bekledikten sonra bir havlu yardımıyla yüzünüzdeki nemi silin. Bu işlemden sonra duş alırsanız siyah noktalarınızın yok olduğunu göreceksiniz.

2. Limon Ve Kabartma Tozu

Limonun iyi bir yağ ve kir sökücü olduğu bilinmektedir. Bu tarifte limon gözeneklerde biriken yağı çözerken, kabartma tozu peeling etkisi ile gözeneklerin boşalmasını sağlar. 1 yemek kaşığı karbonatı yarım limon suyuyla karıştırıp macun kıvamına getirin. Siyah nokta olan bölgelere uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü soğuk suyla durulayın.

3. Yoğurt Ve Yulaf Ezmesi

Hassas bir cildiniz varsa siyah noktalar için yoğurt ve yulaf ezmesi maskesini denemelisiniz. 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştırın. Uygulanacak bölgenin genişliğine göre 1/2 ila 1 yemek kaşığı süzme yoğurt ekleyin ve temiz cilde uygulayın. Yaklaşık 25 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

4. Bal Maskesinin Bileşenleri

- 1 yemek kaşığı bal - 1 yemek kaşığı esmer şeker

Hazırlanması

Bal ve esmer şekeri bir kaba alın. Homojen bir karışım haline gelene kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze oval hareketlerle uygulayın. Şekerin topaklı yapısı cildinizi siyah noktalardan arındırabilirsiniz. Maskeyi 2 hafta süre boyunca uygulandığınızda cildinizde olağanüstü sonuçlar görülecektir.

Ayrıca Sabah gazetesinin internet sitesinde limon ve şeker yönteminden de bahsedilmiş. Bu yöntem ise basit bir şekilde yapılıyor. 1 tatlığı kaşığı kadar şeker ile yarım limon ezilerek karıştırılır. Ardından siyah noktalı bölgeye bu karışım sürülerek masaj yapılır. Sonrasında ise yüzün soğuk su ile yıkanması gerekir. Şeker sayesinde yüzünüzdeki siyah noktalar iyice temizlenecek ve limon sayesinde de cilt tonunuz eşitlenecektir. Fakat bu konuda bir uyarı yapılıyor. Akneli ve hassas ciltler için bu yöntem önerilmiyor..