Makyaj Sonrası Tek Adımda Makyaj Temizliği ve Yüz Temizleme Maskesi Önerisi

Makyaj yaptıktan sonra temizlemek ayrı bir dert. Kolay bir şekilde makyaj temizliği nasıl yapılır anlatacağız ve devamında da yüz temizleme maskesi önerisi vereceğiz. İşte cildinizi pırıl pırıl yapacak yöntemler...

Makyaj Sonrası Tek Adımda Makyaj Temizliği ve Yüz Temizleme Maskesi Önerisi
Yayınlanma Tarihi : 08 Temmuz 2021 21:05

Makyaj bir kadının olmazsa olmazıdır. Elbette tüm yüze uygulanmak zorunda değil. Sadece bir ruj veya rimel bile yüzünüze çok farklı bir hava katabilir.

Genelde bir çok iş yeri az da olsa makyajı kadınlara kaçınılmaz kılıyor. Her ne kadar makyaj yapmak zevkli olsa da temizliği bir o kadar dert. Doğru ürün kullanılmadığı zaman ne istediğiniz gibi silebilir ne de temizleyebilirsiniz. Doğru ürünü keşfetmiş olsanız da cilt tipinizi de bilmenizde fayda var. Elbette bunlarla ilgili de marka adı vermeden bir kaç önerim olacak. Ama önce cilt temizliğine bir göz atalım.

#Cildinizi Ovalamayın

Makyajı doğal yollarlar çıkartmak istiyorsanız ılık su ile dairesel hareketlerle fazla bastırmadan yıkayın. Ardından pamuğu ılık su ile ıslatarak tam anlamıyla temizlemediğiniz kısımları nazik hareketlerle silin. Ardından temiz bir havlu ile ovalamadan yumuşak hareketlerle kurulayın.

#Derinlemesine Temizlik

Eğer cilt tipinize uygun bir makyaj temizliği veya misel su var ise ılık su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra pamuğa döktüğünüz misel su ile makyajınızı nazikçe çıkartabilirsiniz. Misel su sadece yüz değil göz çevresine de uygulanabilir. Bu yüzden kullanımı daha kolay olacaktır.

Ardından yine cilt tipinize uygun temizleme jeli veya köpüğü ile nazikçe dairsel hareketlerle yıkayın. Ilık su ile durulayın. Yüzünüzü havlu ile nazik dokunuşlarla kuruladıktan sonra cilt tipinize uygun toniği pamuğa dökün ve yüzünüzü silin. Elbette devamında nemlendirici şart. Bu işlemler sonunda hem cildiniz temizlenmiş hem de nemlenmiş olacaktır.

#Yağlı Cilt Temizliği

Eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz ve her gün makyaj yapıyorsanız. Üstteki adımlara ek olarak, önce köpük ardından da jel formunda olan temizleyicileri kullanmanızı öneririm. Köpük formundaki temizleyiciler derinlemesine temizliğe katkı sağlayacaktır.

Yüz Temizleyici Maske

Malzemeler

  • 1 tane muz
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı bal

Yapılışı

İlk olarak muzu ezin. Püre haline gelen muzun üzerine yoğurt ve balı ekleyin. Kıvam alıncaya kadar karıştırın. Fırça yarımıyla tüm yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra nemli bir havlu veya pamuk ile önce yüzünüzü silin. Ardından ılık su ile durulayın.

Kaynak: POSTA-HÜRRİYET