Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır? Makyaj Bazı Uygulamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Makyaj Bazı uygulaması nasıl yapılır detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Bu bilgileri atlamadan sakın makyaj bazı uygulaması yapmayın. İşte Makyaj Bazı hakkında her şey...

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır? Makyaj Bazı Uygulamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler
Yayınlanma Tarihi : 13 Temmuz 2021 19:40

Makyaj bazı, makyajın olmazsa olmazıdır. Makyaj Bazı, makyaj uzmanlarının makyaja başlamadan önce kullandığı likit bir üründür. Elbette bir sır değil. Sizler de kolayca ulaşabilirsiniz. Makyaj bazının oldukça faydası vardır. Özellikle yağlı bir cilt tipine sahipseniz mutlaka makyaja başlamadan önce bir baz kullanmalısınız. Aslında kapı kapı dolaşıp aramaya gerek duymadan da bulabilirsiniz. Artık bir çok nemlendirici krem aslında makyaj bazı. Çoğunlukla yağlı cilt tipleri için satılan nemlendirici veya matlaştırıcı krem üzerinde makyaj bazı olarak kullanılabilir olduğu yazısını görecekseniz.

Makyaj trendleri zamanla değişse bile makyaj yapmak her zaman popülerdir. Kadınların pek çoğu makyaj yapmaktadır. Makyaj ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Bu çeşitlerden son zamanlarda dikkat çeken ürün ise makyaj bazıdır.

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazı, makyaja başlanmadan önce cilde uygulanan, makyajın kalıcılığına yardımcı olan ve cildin mat veya canlı görünmesine neden olan likit makyaj ürünüdür. Pek çok kişi tarafından yeni yeni keşfedilmiş olsa da aslında uzmanların uzun süredir severek kullandığı oldukça faydalı bir makyaj ürünüdür.

Makyaj Bazı Ne İşe Yarar?

Makyaj bazı ne işe yarar sorusunun ilk cevabı makyajın kalıcı olmasını sağlamaktı denilebilir. Gün içerisinde gerek hava şartlarından gerek ise cilt tipi ile alakalı olarak makyaj bozulabilir. Makyaj bazı bu durumun önüne geçmektedir. Özellikle terlemenin önüne geçmektedir.

En dikkat çeken cilt sorunlarından biri olan gözenekler için de makyaj bazı kullanmak uygundur. Makyaj bazı ile cilt gözeneklerinin daha küçük görülmesi mümkündür. Fondötenin tek başına kullanılması gözeneklerin daha belirgin olmasına sebep olurken, makyaj bazı ile birlikte kullanıldığında bu sorun en aza inmektedir.

Ayrıca daha pürüzsüz bir cilt için de makyaj bazı kullanılmaktadır. Cilt ile makyaj arasında bir katman görevi gördüğü için ciltte döküntü, sivilce, leke veya yağlanma olan görüntülerin önüne geçmektedir. Ayrıca cilt tonunun eşit görünmesini de sağlar. Pürüzsüz bir makyaj için makyaj bazı kullanılmalıdır.

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır?

Makyaj bazı uygulamak oldukça kolaydır fakat dikkatli uygulanması gerekmektedir.

Peki makyaj bazı nasıl uygulanır?

Makyajın kalıcılığını arttırmak için ve cilt kusurlarını kapatmak için öncelikle kişiler kendi cilt tipleri için en uygun olanı tercih ederek başlanmalıdır. Makyaj bazının en önemli detayı en ince şekilde uygulamak gerekmektedir.

Makyaj bazını uygulamadan önce cilt iyice temizlenmelidir. Sonraki aşama ise cildi nemlendirmek olmaktadır. Cilt nemlendiriciyi tam olarak emdikten sonra makyaj bazı uygulanmalıdır. Makyaj bazı dairesel hareketler ile yavaş bir şekilde uygulanmalıdır. Yanaklardan başlayıp, elmacık kemiklerine doğru çene ve alın bölgesine uygulanmalıdır. Gözaltları çok ince bir tabakaya sahip olduğu için makyaj bazının gözaltlarına uygulanmasından kaçınılmalıdır. Uygulandıktan sonra yaklaşık 3-4 dakika kadar kuruması beklenmelidir. Makyaj bazı uygulanırken sünger veya fırça yardımı ile uygulanabilir.

Makyaj bazını kullanan yağlı ciltleri makyaj bazı matlaştırırken, kuru ciltleri ise nemlendirme özelliğine sahiptir. Sadece bu sebepten dolayı bile tercih etmek gerekmektedir.