Limonu İkiye Bölüp Koltuk Altınıza Sürdüğünüzde Büyük Bir Sorundan Kurtuluyorsunuz

Limon mutfağımızın vazgeçilmezi olan şifalı bir mucizedir. Peki limonu koltuk altınıza sürerseniz ne olur? İşte harika bir güzellik sırrı! Çok şaşıracağınız bilgiler...

Limonu İkiye Bölüp Koltuk Altınıza Sürdüğünüzde Büyük Bir Sorundan Kurtuluyorsunuz
Yayınlanma Tarihi : 19 Temmuz 2021 22:25

Koltuk altı kararması bir çok kişinin başına gelen bir sorundur. Özellikle terlemek veya kötü kokmamak adına kullandığımız sprey veya roll-onlar buna sebep olur. Elbette yanlış yöntemlerle o bölgede bulunan kılları almak ve havasız kalması...

Peki bu leke gibi duran kararmalardan nasıl kurtulabiliriz? İki muhteşem doğal çözüm önerisi vereceğiz. İlk Sirke, ikincisi Limon... Her iki üründe sivilce ve sivilceye bağlı oluşan izlere deva. Öte yandan koltuk altımızda oluşan kararmalara da mükemmel bir çözüm.

Peki Elma Sirkesi ve Limon koltuk altı kararmalarına karşı nasıl kullanılır? Ayrıntılarıyla sizlere aktaracağız...

Elma Sirkesi

Sadece koltuk altında oluşan kararma ve lekelere karşı değil, terlemenin de önüne geçen en doğal üründür elma sirkesi. Antibakteriyel bir yapıya sahip olan elma sirkesi deriye hızlıca nüfus ederek doğal yoldan hava akşını sağlayarak terlemenizi önler.

Uygularken öncelikle asitli bir yapıya sahip olduğunu unutmayın ve denemek için bir pamuğa 3-5 damla sirke damlatın. Ardından koltuk atına sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Limon

Limon da aynı sirke gibi antibakteriyeldir. Öte yandan C vitamini deposu olan sirke doğal bir renk açıcıdır. Cilt üzerinde parlaklık vereceği gibi istenmeyen lekeleri de zamanla yok edecektir.

Yarım dilim limonu temizlenmiş koltuk altınıza sürün. Ardından 20 dakika bekleyin ve bol ılık su ile durulayın.


Kaynak: SÖZCÜ