Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktasıyla Daha İlgi Çekici Gözlerin Sırrı

Göz makyajı yapan kadınlara özel harika bir makyaj sırrımız var. Bu taktikleri uygulayarak daha ilgi çekici gözlere sahip olabileceksiniz.

Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktasıyla Daha İlgi Çekici Gözlerin Sırrı
Yayınlanma Tarihi : 12 Temmuz 2021 19:25

Göz makyajı, makyajı makyaj yapandır. Yani, kullanacağınız her bir renk size farklı bir hava katacaktır. Hatta çeşit çeşit göz makyajı isimleri vardır. Rengine göre adı, adına göre rengi değişiyor. Örneğin; smokey bir göz makyajı yapmak istiyorsanız, koyu tonlarda yani siyah, gri veya koyu kahve tonlarını kullanmalısınız. Bu size hem derin hem anlamlı hem de çarpıcı bir görünüm verecektir. Elbette elinize her aldığınız far ve fırçayla mükemmel şeyler yapmak mümkün değil. Göz makyajı yaparken birçok teknik var. Şimdi bakışınızı güzelleştirecek göz makyajı tekniklerini ve sırlarına bir göz atalım...

Makyaj yaparken, gözlerinizin ön planda olmasını isteyebilirsiniz. O zaman yapmanız gereken ise etkileyici bir öz makyajı tekniklerini bilmenizdir. Göz makyajınızı etkileyici şekilde yaparak tüm dikkatlerin üzerine çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Etkili göz makyajınızı yapmanızın da pek çok farklı yöntemleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu teknikleri bildiğiniz zaman ise ortaya çok güzel bir görüntü çıkacaktır. Fakat etkileyici bir göz makyajına başvurduğunuzda, dudağınızı biraz daha soft şekilde kullanmanız doğallıktan çok uzaklaşmamanızı sağlayacaktır. Aksi taktirde dudak ruj kullanımını da koyu tonlarda yaptığınız zaman çok abartı diyebileceğimiz bir görüntünün de ortaya çıkmasına neden olacaktır. Dudağınızla birlikte hoş durmayı sağlayacak uygun renkleri seçmeye özen göstermeniz gerekecektir.

Far Bazı ve Kapatıcı Kullanın

Göz bölgesinde kusurlu olan yerleri kapatıcı ile kapatmalısınız. Bu sayede göz çevreniz daha sorunsuz bir şekilde görünecektir. Yapacağınız makyajında doğal olarak daha güzel şekilde görülmesini sağlayacaktır. Makyajın şüphesiz en güzel yanlarından biri de göz bölgesidir. Göz makyajı güzel olursa, size bakıldığı zaman bütünüyle hoş görünme şansını elde etmiş olursunuz. Bu sebepten dolayı göz bölgesine olabildiğince far bazı da kullanmaya dikkat edin. Daha etkileyici şekilde bakışlara sahip olmaya başlayabilirsiniz. Göz bölgesinde, kullanacağınız kapatıcının çok fazla dikkat çekmemesi gerekiyor. Bu sebepten dolayıdır ki açık tonda ki kapatıcıların kullanılması daha uygun olmaya başlayacaktır.

Aydınlatıcı Kullanmaya Özen Gösterin

Göz makyajı denildiği zaman aydınlatıcı da mutlaka olması gerekiyor. Çünkü kullanacağınız aydınlatıcı, hem daha genç şekilde görünmenize yol açarken hem de göz bölgesine de fresh bir görüntünün yansımasını sağlamaya yardımcı olur. Muhteşem bir görünüm içerisinde olmaya başlarsınız.

Eyeliner Kullanımları

Göz yapısının ön planda olmasını sağlamak adına en iyi çözüm yollarından biri de eyeliner kullanmak olacaktır. Eyeliner, göz şeklinize göre çekmeye dikkat etmelisiniz. Kısa ya da uzun kuyruklu şekilde eyeliner çekerek, etkileyici şekilde bir göz makyajınızı da çıkarmaya başlamış olursunuz. Etkileyici göz makyajı yapmak istiyorsanız o zaman eyeliner makyaj malzemesinin de olmazlardan biri haline geldiğini söylemek isteriz. Eyeliner sonrası rimel mutlaka sürülmelidir. Fakat rimeli sürerken kirpik bölgesinde kalıntı olmamasına dikkat edilmelidir.