DOĞAL VE HIZLI SAÇ UZATMA YÖNTEMİ

Birçok insan uzun saçlı olmayı severek uzun saç kullanmayı tercih etmektedir. Bazı sebeplerden dolayı saçlar kısa kestirilebilir.

DOĞAL VE HIZLI SAÇ UZATMA YÖNTEMİ
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2021 21:36

Özellikle kadınlar saçlarını bir anda kısa kestirip daha sonra bundan pişman olabilmektedir. Pişman olduktan sonra veya değişen isteğin etkisiyle saçları uzatmak için çeşitli yollara başvurulmaktadır. Bu yollar arasında genellikle tercihe göre doktor tavsiyesiyle kullanılan ilaçlar, kimyasal veya doğal içerikli ürünler olabilirken aynı zamanda kuaförler tarafından uygulanan kaynak işlemler de söz konusu olabilmektedir. Bazı insanlar için kaynak saç kullanımı yıpratıcı ve maliyetli olabilirken bazı insanlar da saçlarında kimyasal kullanmak istemediği için ilaç veya çeşitli ürünlerden kaçınabilir. Böylece doğal yöntemlere başvurulmaktadır. Bunlardan birisi olarak kullanılan ve saçları sadece bir haftada dört veya yedi santime kadar uzatan yöntem pirinç suyudur. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde daha çok evde geçirdiğimiz zamanlarda kolaylıkla uygulanabilecek bir yöntemdir.

Pirinç birçok besin değerine sahiptir. Aynı zamanda saçlar için önemli olan B, C ve E vitaminlerini de içerisinde bulundurur. Böylece saçları hem besler hem de hızlıca uzamasını sağlar. Pirinç suyu oldukça basit ve etkili bir yöntemdir. Deneyen birçok kişi memnun olduğunu belirtmiştir.

Pirinç yöntemi için sadece su ve birkaç kaşık pirince ihtiyaç vardır. Öncelikle orta boyuttaki bir kavanozun içine birkaç kaşık pirinç konulup daha sonra üzerine kavanoz dolana kadar su konulur. Su ne sıcak ne de soğuk olmalıdır.

Pirincin miktarı kavanoza göre ayarlanabilir. Daha sonra pirinç suyu kavanozun içerisinde birkaç saat veya bir güne kadar bekletilir.

Ne kadar uzun bekletilirse o kadar faydası olacaktır ama bekletme süresi bir günü aşmamalıdır. Bekleme süresi dolduktan sonra pirinç suyu bitmiş şampuan şişesine veya fısfıslı bir şişeye doldurulabilir. Hazır olan bu su duş öncesinde kuru saçlara tamamen sürülmelidir. Saçta bekleme süresi birkaç saati aşmamalıdır.

Birkaç saat bekledikten sonra saçlar yıkanmalıdır. Bu işlemi birkaç günde bir yapabilirsiniz. Her gün yapıldığında pirincin içinde bulunan yoğun protein sebebiyle saçlarınızda kuruluk meydana gelebilir. Aynı zamanda pirinç suyu bekletildiğinde hoş olmayan bir kokuya sahip olacaktır. Bu durum gayet normaldir. Çok etkili bir yöntem olduğu düşünüldüğünde bu özellik göz ardı edilmektedir.

Bu yöntemle sadece bir haftada yedi santime kadar uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Deneyen birçok insan olumlu sonuç aldığını ifade etmiştir. Pirinç suyu yöntemi hem pratik hem doğal hem de oldukça etkili bir yöntemdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.