Burnumdaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim?

Burnumdaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim?

Burnumdaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim?
Yayınlanma Tarihi : 27 Mayıs 2021 21:37

Siyah nokta oluşumu her kadının canını sıkan olumsuz bir durumdur. Kimi zaman erkeklerin bile duruma morali bozulabiliyor.

Temiz Olmayan Cilt Siyah Nokta Üretir

Yeteri miktarda iyi temizlenmeyen tüm ciltlerin yaşadığı sorun olarak karşımıza çıkan siyah nokta erken müdahale edilmediğinde yüzde aknelere sebebiyet verebiliyor. Ancak akne oluşmadan önce de ciltte oluşturduğu sağlıksız görüntü vücudun genelinde var olan tüm güzellikleri bozuyor. Siyah nokta oluşumunun temel nedenlerine dikkat ettiğimizde o zaman bunlardan kurtulmak çok kolay olacak.

Cilt Neme Doymalıdır

İlk olarak cildimizi devamlı ve güçlü temizleyiciler ile temizlemeyiz. Siyah noktaları güzellik merkezlerinde aldırsanız bile düzenli temizlik yapmadığınızda tekrardan siyah nokta oluştuğunu göreceksiniz. Bundan dolayı güçlü ve derinlemesine temizlik yapan bir yüz temizleyici muhakkak olmalıdır. Yüz temizleyiciyi dairesel hareketlerle yüze uygulayıp en son bol su ile yıkamalısınız. Burada durulama işlemini yüz temizleme seansından saymalısınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra en önemli noktaya geçiyoruz. Bu da tonikleme işlemidir. Tonik, yüz temizleyici jellerin ulaşamadığı yerlere ulaşarak olası kalıntıları temizler. Ayrıca yüzünüz, temizleyiciden dolayı gergin hale geldiyse tonikler yatıştırabilir.

Yumurtadan Gelen Bakım Kalıcı Olacaktır

Tonikleme işlemi de dairesel hareketlerle yapıldıktan sonra tekrara durulama istemez. Buradan sonra ister krem ile nemlendirme yapmak isterseniz vereceğimiz tarifle siyah nokta oluşumu geciktiren tarifimizi uygulayın. Tarif için gerekli malzemeler ince kâğıt peçeteler ve yumurta akı. Yumurta akını burna sürdükten sonra peçetenin ilk katını burna koyuyoruz. Ardından peçeteyi tekrar yumurtalıyoruz. Üzerine yine tek kat peçete koyuyoruz. Bu işlemi toplamda 5 kez yapıp 20 dakika kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra yavaş yavaş peçeyi alıyoruz. İşte bu kadar.

Piyasadaki tüm pahalı maskelerden daha etkili bir çözüm yoludur. Bu işlemden sonra burnunuzu durulayıp kremleme işlemine geçebilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak için kullanacağınız aletler canınızı yakmakla beraber siyah noktalarınızı biraz zor temizler. Ancak bu önemle cildinize bakım yaptığınız için siyah nokta olumu sıfıra iner ve mevcuttaki siyah noktalarınız silinir gider. Cilt bakımı siyah noktaların oluşumunu engelleyen en kestirme ve en sağlıklı çözümdür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.