Boşuna Para Vermeyin İşte Kahve İle Bitkisel Saç Boyası Yapma Yöntemi

Kahve İle Bitkisel Saç Boyası Nasıl Yapılır? Sizlerle paylaşıyoruz..

Boşuna Para Vermeyin İşte Kahve İle Bitkisel Saç Boyası Yapma Yöntemi
Yayınlanma Tarihi : 08 Ekim 2021 21:53

Kahveyi normal hayatta sabahları daha dinç olmak için tükettiğimiz bir içecektir. Kahve yüzyıllardır topraklarımızda tüketilen bir içecek olduğu için kahveye geleneksel içeceğimizde diyebiliriz. Ancak lezzetinden çok faydaları da saymakla bitmez. Örneğin Türk kahvesi, kilo vermenize yardımcı olur, kanserle savaşır ve Parkinson hastalığının önlenmesinde yardımcıdır. Kahvenin saçada çok faydası vardır.

Kimyasal saç boyaları saçlarımızı güzel boyasada bedenimizde kalıcı zararlar bırakıyor. Bu zararlar sinir sistemimizi yok ederek, Alzheimer, donukluk, obsesif bozukluklar gibi hastalıklardır. Bu nedenle kahveyle sizlere bitkisel bir saç boyası tasarladık. Bu boyayla saçlarınız yalnızca boyanmayacak ayni zamanda vitaminlerce beslenecektir.

Kahveli Bitkisel Saç Boyası Kürü

Vereceğimiz bu boya kürüyle kestane rengi, kahve koku saçlarınızın kökleri güçlenerek daha gür uzamasına neden olacaktır. Dökülen saç kökleriniz tekrar aktifleşebilir. Kahveli bitkisel boyamızın malzemeleri şu şekildedir;

  • Bir su bardağı taze kahve
  • Bir su bardağı kuru çay
  • Bir yemek kaşığı rafinesiz tuz
  • Bir su bardağı kuru maya
  • Altı su bardağı su
  • Bir su bardağı hibüsküs
  • Dört su bardağı kına
  • İki yemek kaşığı zeytinyağı

Son derece besin dolu bitkisel saç boyamız saç dökülmelerine, saç kıranada iyi gelerek sizin daha güzel görünmenize neden olacaktır. Bu boyayı haftada 2 gün yapmanız daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Bu küre 2 ay düzenli devam etmelisiniz.

Kahveli Bitkisel Saç Boyasının Yapılışı

Yapacağımız kahveli bitkisel boyamızın yapılışı çok önemlidir. Her noktasını önemle dikkat ederek yapmalısınız ne eksik ne fazla olmalıdır. Yalnız eğer saçınız çok uzunsa her birini eşit ölçüde çoğaltarak yapmalısınız. Öncelikle zeytinyağı ve kınamızı bir kenara koyalım. Diğer bütün malzemeleri bir tencereye koyalım ve karıştıralım. Karışan boyamızı ocağa alarak karıştırmaya devam edelim. Biraz piştikten sonra zeytinyağı ve kınamızı da ekleyerek ocakta karıştırmaya devam edelim. Yaklaşık 10dk kadar pişirdikten sonra soğuması için bir kenara koyalım. Daha sonra soğuyan boyamızı saç diplerinden uçlara doğru sürelim. Tüm saçların boyandığından eminseniz streçleyerek bir süre bekletelim. En az 3 4 saat saçınızda bekletiniz. Sonra yıkayınız.

Fotoğraf: unsplash

İlgili Haberler