Banyodan Sonra Kabaran Saçlar İçin Çözümler

Banyodan çıktıktan sonra saçlar hemen elektriklenmeye başlar. Peki Saç bakımına önem verenler nasıl bu sorundan kurtulabilir? Sizler için çözüm önerisi veriyoruz

Banyodan Sonra Kabaran Saçlar İçin Çözümler
Yayınlanma Tarihi : 07 Temmuz 2021 23:43

Duştan çıktıktan sonra saçlar hemen elektriklenmeye başlar. Bu durum, rahatsız edici bir görünümün ortaya çıkmasına neden olur. Hatta pek çok kişi de banyo sonrasında kabaran saçların olmasını istemez. Bu sebepten dolayıdır ki soluğu hemen kabaran saçları yatıştırmaya fayda sağlayacak kimyasal içeriğe sahip kozmetik ürünlerinde bulunur. Fakat böyle bir yola başvurmanızda tamamen hatalıdır. Çünkü saç yapısını daha da olumsuz şekilde etkilemeye neden olmaya başlayacaktır. Bu yüzden dolayıdır ki kesinlikle kimyasal ürünleri saçınızdan uzak tutmalısınız. Bunun için demeyebileceğiminiz hem saça zarar vermeyen hem de gerçekten fayda sağlamaya neden olacak yolları seçmeye başlamalısınız. Kabaran saçlara çözüm sunacağımız için artık bu tür sorunlarınızı şimdiden rafa kaldırmaya başlayabilirsiniz.

Banyo Sonrası Bakım Yap

Banyo sonrasında saçları olabildiğince beslemeye dikkat edin. Çünkü bizler, banyodan çıktıktan sonra saçlarımıza hiçbir şey sürmeye de gerek duymuyoruz. Haliyle bu durumda saçların ister istemez kabarık hale gelmesine neden olur. Bir türlü inmeyen elektrikli saçları, bu halinden uzaklaştırmak adına saça zarar vermeye neden olacak cihazlara başvururuz. Fakat kabaran saçlara çözüm olduğundan dolayı bu durum bundan böyle gözünüzü de çok fazla korkutmaya başlamasın. Bu sebepten dolayıdır ki saç için besleyici kremler kullanılmalıdır. Saçın nem oranı en iyi şekilde sağlanırsa o zaman elektriklenme gibi durumlar yaşanmaz. Çünkü saçlar artık istediği nemi kazandığından dolayı banyodan sonra çıksanız bile sizlere bu tarz sorunlar yaşatmayacaktır.

Saçları Havlıyla Kurutmak

Yıkandıktan sonra kabaran saçlar olabilir. Fakat ıslak saçları kurutmak adına yapılan en büyük hatalardan biri de havluyla kurutmak diyebiliriz. Havlıyla kurutmanız saçın daha da fazla kabarmasına neden olacaktır. Hatta bununla da sınırlı kalmayarak saçın elektriklenmesine de neden olmaya başlayacaktır. Saçınızı kurutmak adına yapmanız gereken ise daha çok tshirt gibi özelliğe sahip olan bir bezde saçınızı kurutmaya başlamanızdır. Eğer ki sürekli olarak bunu tekrarlasanız saçınız da bir süre sonrasında bu duruma alışmaya başlayacaktır. Bu sayede kabarma gibi olumsuz koşulları da ortaya çıkarmamış olacaktır. Bundan böyle saçlarınız sizin istediğiniz bir görünümde olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.