Yılmaz Özdil Sözleriyle Muhalefeti Çılgına Çevirdi! Hedefinde Kılıçdaroğlu var

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil son açıklamasıyla gündem oldu. Kemal Kılıçdaroğlu için armut gibi oturuyor diyerek isyan etti..

Yılmaz Özdil Sözleriyle Muhalefeti Çılgına Çevirdi! Hedefinde Kılıçdaroğlu var
Yayınlanma Tarihi : 29 Eylül 2021 22:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerin sayısız hızla artıyor. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş yerine kendi adaylığını ön plana geçiren Kemal Kılıçdaroğlu tabanın hedefinde olan bir isim haline dönüştü.

Sözcü yazarlarından Yılmaz Özdil'de Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenerek ''Armut gibi oturma! Gündemi sen belirle'' diyerek isyan etti.

Bizim TV'den Lale Özarslan'ın sorularına yanıt veren Yılmaz Özdil'in gündeminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları vardı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Özdil '' Kardeşim gündemi sen belirle o zaman. Armut gibi oturacağına gündemi sen belirle. At yarışı spikeri gibi var olan şeyleri söylemek siyaset olamaz. At yarışı gibi muhalefetten vazgeçmek lazım. Gündemi sen belirleyeceksin. Tayyip Erdoğan, 'Gündem belirlemek benim işim, gündemi belirlemezsem ben ne işe yarıyorum' diyerek tepki gösterdi..

Sözlerinin devamında da Yılmaz Özdil '' Toplumun senin açıklamalarını ve gündemini konuşmasını sağlamaktır siyaset'' diyerek CHP liderine Siyaset dersi verdi.

MİNE KIRIKKANAT'TA ELEŞTİRMİŞTİ

Öte yandan Yenişafak'ın derlemesine göre: Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat'tan da Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler gelmiş ve Kırıkkanat söz konusu açıklamasında "Kılıçdaroğlu CHP'de kırmızı çizgi bırakmadı bu kadar da geniş mezhebi" diyerek isyan etmişti.

ADAYLIĞINA DESTEK YOK

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e de tepki yağmıştı. Tabandan hiç bir şekilde destek bulamayan Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda seçimi Erdoğan'ın kazanmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Seçmen'in istediği adaylar Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş.. CHP yönetimi ise bu iki ismin aday olmamasını dile getirirken CHP'li gazeteci İsmail Saymaz ise İmamoğlu ve Yavaş'ın 2028'e kadar bekletileceğini öne sürmüştü..