Yılmaz Özdil MasterChef jürisine İsyan etti ortalık fena karıştı

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil bir ilki gerçekleştirdi ve TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programındaki Şef ekibine seslendi! Özdil'in isyanı Tarhana ile ilgiliydi..

Yılmaz Özdil MasterChef jürisine İsyan etti ortalık fena karıştı
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2021 21:45

Tarhana Türk mutfağının en sevilen besinlerinden biri. Ondan yapılan Tarhana çorbası kış aylarında sofralarımızı süslüyor.

Hazır olarak satılabilen tarhana genelde evlerde el emeği göz nuru yapılıyor. Anadolu ve Ege bölgelerinde çokça tercih edilen Tarhana Çorbası bu kez lezzetiyle değil ünüyle ekranlara geldi.

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef adlı programda Tarhana konu edildi. Yarışmacılardan ve Juri üyelerilerinden çok Tarhana sosyal medyanın gündemine oturdu.

Gazeteci Yılmaz Özdil'de alışılmışın dışına çıkarak ilk kez siyasi olmayan bir paylaşım yaptı ve tartışmaya dahil oldu.

Sosyal medya hesabından MasterChef şef ekibine seslenen Yılmaz Özdil aynen şunları yazdı:

Yılmaz Özdil Twitter hesabında “Kumsal değil, tarhanam… Mehmet, Somer ve Danilo şefler onay verirse, Masterchef ana kadroya gireceğim” diyerek dikkat çeken bir fotoğraf paylaştı.

Öte yandan Yılmaz Özdil'in söz konusu paylaşımını Mynet haber sitesi de şu ifadelerle haberleştirdi:

Yılmaz Özdil, yaptığı toz tarhanayı Twitter hesabından paylaştı. Kuruması için serdiği tarhananın kısa bir videosunu çekerek takipçileriyle paylaşan Özdil, Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de yayınlanan popüler yarışma programı MasterChef’e de göndermede bulundu.

Yılmaz Özdil'in söz konusu paylaşımı kısa sürede de gündeme otururken çok sayıda ev hanımı bunu da başarı diye gösteriyorlar ben bile bundan daha iyi Tarhana yapıyorum diyerek isyan etti.

İzmirli olarak bilinen Yılmaz Özdil'de tartışmaya dahil olunca Tarhana severler Özdil'e destek yağdırarak katıl Yılmaz Abi katıl da şunlara Tarhana nasıl yapılır göster diyerek ateş püskürdüler.

İşte Yılmaz Özdil'in Twitter hesabı üzerinden paylaştığı söz konusu paylaşım..