Yılmaz Özdil kendisinin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı! Kesin Kazanacak

Gazeteci Yılmaz Özdil muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmasına katıldı.

Yılmaz Özdil kendisinin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı! Kesin Kazanacak
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2021 20:59

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıklayınca bir anda CHP'nin adayı kim olacak tartışması başladı.

Can Ataklı bugün yazdığı bir yazıyla adayın İlhan Kesici olacağını açıklamıştı. Ancak Kesici'nin adaylığına CHP tabanından büyük tepki yağdı.

Dönem dönem muhalefeti de sert sözlerle eleştiren gazeteci Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bizim TV'de Lale Özan Arslan'ın sorularını yanıtlayan Yılmaz Özdil “Benim Yılmaz Özdil olarak aday gösterilirse açık ara kazanacağını düşündüğüm bir adayım var. Bu benim adayım. Toplumdaki karşılığı açısından baktığımda bu kişi aday olursa yıkar geçer, açık ara'' diyerek adaylıkla ilgili önemli bir çıkış yaptı.

Henüz isim vermenin doğru olmadığını açıklayan Yılmaz Özdil o ismi açıklamadı..

MANSUR YAVAŞTIR ADAY

Öte yandan Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek , Yılmaz Özdil'in Bizim TV'deki bu açıklamasıyla ilgili önemli bir değerlendirme yaparak şunları kaydetti:

Yılmaz Özdil sevdiğim değerli bir büyüğümdür. Bizim TV'deki açıklamalarını dikkatle takip ettim. Orada yaptığı açıklamada kendisinin aklındaki adayın kesin olarak kazanacağını söylemektedir. Özdil ayrıca Aday olursa kesinlikle seçimi kaybedeceğini bildiğimiz bir aday da var. Halkın istediği adayı göstermek, partilerin görevidir açıklamasında bulunarak doğru bir noktaya değinmiştir.

Seçimi kesinlikle aday olursa kaybedeceğimiz kişi Kemal Kılıçdaroğlu'ndan başkası değildir. Ama seçimi kesinlikle aday olurlarsa kazanacağımız iki aday vardır. O adaylardan biri Ekrem İmamoğlu diğeri ise Mansur Yavaş'tır.. Yılmaz Özdil'in aklındaki adayda açık ve net bir şekilde söylemeliyim ki Mansur Yavaş'tır.. Bunu nereden mi biliyorum Uğur Dündar'ın Tele1'deki Demokrasi Arenası programında 8 Eylül 2021 tarihinde bizzat kendisi açıklamıştır da ondan..