Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan'dan çok sert 'PCR testi' tepkisi

Salgınla mücadele kapsamında koronavirüs PCR testi zorunlu hale getirildi. Konuyla ilgili en sert tepki Fatih Erbakan'dan geldi

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan'dan çok sert 'PCR testi' tepkisi
Yayınlanma Tarihi : 20 Ağustos 2021 22:06

Yaklaşık 2 yıldır dünyayı etkileyen Koronavirüs salgını her geçen gün yayılma hızını sürdürüyor. Virüse karşı tek çarenin ise aşı olduğuna dikkat çekiliyor. Ancak aşı olmamış milyonlarca kişi var. Aşıya teşvik amaçlı ise bazı önlemler peş peşe gelmeye başladı.

Koronavirüs aşılamasında istenilen seviyeye ulaşılamayınca ülkeler peş peşe aşı olmayanlara kısıtlamalar getirmeye başladı.

Örneğin Kuzey Makedonya'da aşı olmayanlar artık AVM ve kafelere alınmıyor. Restoranlara da giremeyen aşı olmayan vatandaşlar adete Kuzey Makedonya'da aşı olmaya zorlanıyor.

***

Türkiye'de ise durum daha hafif. Henüz böyle bir kısıtlama yok. Ancak PCR testi zorunluluğu getirildi. Alınan önlemler dün yetkililer tarafından açıklandı.

***

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bu karara sert tepki gösterirken aşılama konusunda da oldukça sert eleştiriler yöneltti

Fatih Erbakan'ın Twitter'dan yaptığı açıklamada kullandığı ifadeler şu şekilde oldu..

***

"Sağlık Bakanı'nın “aşı olmayanlar düzenli olarak PCR testi yaptıracak” açıklaması talihsiz ve aşı olmaya zorlayıcı bir açıklama olmuştur.

***

Madem aşı olmuyorsun, öyleyse üç günde bir gidip sıraya girip test yaptıracaksın, bu şekilde hayat bir süre sonra çekilmez hale gelecek ve sonunda pes edip, aşı olup kurtulayım noktasına geleceksin.

****

Dolaylı da olsa, aşı olmaya zorlayıcı bu gibi dayatmalara karşıyız."

İnsanımızı, faz aşamaları tamamlanmamış, resmi ruhsatı olmayan, üretici firma ve Sağlık Bakanlığı dahil kimsenin sorumluluğunu almadığı, aslında bilimsel anlamda aşı bile sayılamayacak birtakım sıvıları enjekte ettirmek mecburiyetinde bırakmak asla kabul edilemez.

***

Madem aşılama bulaşı önlüyor, öyleyse aşı olanları korumak adına olmayanlardan neden PCR testi isteniyor ?

***

Aşı bulaşı önlemiyorsa neden milyonlarca insanımıza defalarca aşı yapıyoruz?"

Fatih Erbakan'ın açıklamaları sosyal medyada gündeme otururken Yeniakit gazetesi de Fatih Erbakan'ın açıklamasını manşetten duyuran yayın kuruluşları arasında oldu.

Kaynak: Yeni Akit - Objektif Port

İlgili Haberler