WhatsApp'tan yeni bir kolaylık daha. Beta uygulamasında keşfedildi.

Mobil uygulama devi WhatsApp sevindirecek bir özelliği daha kullanıma sunuyor. Söz konusu özellik iOS'un ardından sonra da Android'e geçecek.

WhatsApp'tan yeni bir kolaylık daha. Beta uygulamasında keşfedildi.
Yayınlanma Tarihi : 23 Eylül 2021 15:31

Özellikle Whatsapp'ı iş amaçlı kullanan çok sayıda cep telefonu kullanıcısı numarasını sosyal medya ortamı başta olmak üzere çeşitli yerlerde paylaşabiliyor.

Sonrasında ise kötü niyetli kişilerin eline geçen Whatsapp hesabımız yerli yersizce rahatsız edilebiliyor.

TV00'de yayınlanan habere göre: Milyonlarca kişinin kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın beta sürümünde yeni bir özellik ortaya çıktı.

İlk olarak sadece iOS'a özel 2.21.190.12 beta sürümünde iOS kullanıcıları bir başka WhatsApp kullanıcısını bundan böyle şikayet edebilecek.

Whatsapp'a bildirmek yeterli olacak

Edinilen bilgiye göre Spam ve rahatsız edici mesajlara karşı WhatsApp'ı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayan uygulama şimdilik sadece iOS için hazırlanan beta sürümde bulunuyor.

WhatsApp tarafından devreye konulan Bu özellik sayesinde spam ya da rahatsız edici mesaj alan kişi, o kullanıcıyı rapor edebilecek ya da tümden engelleyebilecek.

Aynı zamanda da WhatsApp'a rapor edebilmek için o kullanıcıdan gelen son 5 mesaj arasından spam olanları WhatsApp'a bildirmek gerekecek. Buna benzer bir yöntem twitter üzerinden de yapılabiliyor. WhatsApp tarafından devreye konulan bu özellik Eğer başarılı olursa bu özelliğin normal sürüme gelmesi ardından da Android'e de eklenmesi bekleniyor.

WhatsApp neden bu güncellemeleri yapıyor?

Kulislerdeki bilgilere göre WhatsApp peş peşe kullanıcıları sevindiren bu özelliklerini rakiplerinin gerisinde kalmamak için yapıyor. Özellikle Telegram son dönemde yükselişe geçtiği için WhatsApp bu güncellemeleri yapıyor.. Bakalım bu kapışmada kim galip gelecek.

Kaynak: TV100 - Objektif Port