WhatsApp'tan tepki çeken yeni özellik! Kimse ne işe yaradığını anlamadı bile

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan mobil uygulama devi WhatsApp, cep telefonları üzerinde kullanılabilecek yeni özelliğini kullanıma sundu ve tepki yağdı..

WhatsApp'tan tepki çeken yeni özellik! Kimse ne işe yaradığını anlamadı bile
Yayınlanma Tarihi : 03 Ekim 2021 00:31

WhatsApp sözde gizlilik konusuna önem veren bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeye göre mesajlar kaybolabilecek.

WhatsApp tarafından kullanıma sunulan özellik aslında pekte işe yaradığı söylenemez. Örneğin Instagram üzerinde de kaybolan mesajlar özelliği bulunuyor.

Fakat burada yazışırken karşı taraf ekran görüntüsü alırsa anında uyarı geliyor. WhatsApp üzerinde gerçekleşecek kaybolan mesajlar özelliğinde ise böyle bir eklenti yok.

Yani WhatsApp'ta yazdıklarım nasıl olsa kayboluyor diyerek sakın karşı tarafa koz olarak kullanabileceği mesajlar göndermeyin.

WhatsApp tarafından devreye konulan yeni özellik shiftdelete.net sitesinden Oğuz Çakır tarafından duyuruldu.

NASIL KULLANILACAK?

Önemli özellikleri yayınlamadan önce beta kullanıcıları ile test eden WhatsApp, iOS için oldukça ilginç bir güncelleme yayınladı. Kaybolan mesajlara yeni yetenekler kazandıran güncelleme, kullanıcıların iletiyi göndermeden önce ne zaman yok olacağını seçmesine imkan tanıyor. Buradan tek gösterim, 24 saat ya da 3 ay seçeneklerinden istediğinizi işaretleyebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece iOS uygulamasında beta olarak kullanıma sunulan özellik test aşamasında. Zamanla bir çok kullanıcı tarafından kullanılabilecek.

ELEŞTİRİLERİ DİKKATE ALABİLİRLER

Öte yandan WhatsApp yönetimi eleştirileri dikkate alarak uygulama üzerinde yeni bir güncelleme yapıp karşı tarafın ekran görüntüsü alması durumunda bir uyarı işareti verebilir.

Söz konusu eklenti Instagram üzerinde de bulunuyor. Bu yüzden WhatsApp'ın söz konusu özelliği devreye aldığında bu şekilde bir değişiklik yapması bekleniyor..

İlgili Haberler