WhatsApp'tan sevindiren özellik! Büyük bir dert bitiyor

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan geri al özelliği geliyor. Çok sayıda kullanıcı bu özelliğe çok sevinecek..

WhatsApp'tan sevindiren özellik! Büyük bir dert bitiyor
Yayınlanma Tarihi : 24 Ekim 2021 22:47

WhatsApp dünya genelinde hala en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması olmasına rağmen Telegram'ın gerisinde kalmaya devam ediyor.

Telegram ve Signal gibi uygulamalar özellikler açısından hala daha iyi konumda..

Bu durumda köşeye sıkışan WhatsApp peş peşe yeni özellikler sunmaya çalışıyor. Bu kapsamda da bir dizi yenilikler devreye sokuyor.

Geçtiğimiz günlerde Beta kullanıcılarına uygulama içindeki diğer web sitelerinden video oynatma olanağı da sunan WhatsApp, şimdide yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıktı.

GERİ AL ÖZELLİĞİ GELİYOR

Yanlışlıkla gönderilen mesajlar ve paylaşılan durumlar, birçok kullanıcının muzdarip olduğu sorunlar arasında yer alıyor. Bu konuda harekete geçen ve Kullanıcı deneyimini artırmak isteyen WhatsApp, yeni özellikleriyle hata yapan kişilere hatalarını hızlı bir şekilde geri alma fırsatı sunmaya başlayacak.

Bu kapsamda Şirket, yanlışlıkla gönderilen durum güncellemesi için Geri Al özelliğini de test etmeye başladı bile. Popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp uygulamasının teste başladığı Geri Al özelliği yanlışlıkla durumları paylaşan kullanıcılar için kısa süreli kurtarıcı olarak kullanıma sunulacak..

Başka bir deyişle Durum güncelleştirmesini geri almanızı sağlayan özellik, işlem tamamlandığında kullanıcıları da bilgilendiriyor. Ve Kullanıcılar, durum güncellemesi paylaşıldıktan sonra ekranda görünen Geri Al düğmesine basarak yüklenen görüntüyü doğrudan da silebilme imkanına sahip olacaklar.

Öte yandan WhatsApp bir süre önce birleştirilebilir arama özelliğini grup sohbetlerine entegre edeceğini duyurmuştu. Rakiplerinin gerisinde kalmamak için Farklı özelliklerle kullanım ve etkileşim kolaylığını artırmayı hedefleyen Whatsapp, dünya üzerindeki en büyük rakibi Telegram'ı taklit etmeye de devam ediyor.

FACEBOOK TARAFINDAN ALININCA ELEŞTİRİ KONUSU OLMUŞTU

WhatsApp her ne kadar rakiplerinin gerisinde kalmamak için peş peşe güncellemeler sunsa da rakipleri hala bir adım önde. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp o günden sonra devamlı eleştiri konusu olan bir şirket haline gelmişti.

2021 bitmeden WhatsApp tarafından başka yeniliklerin de devreye konulması bekleniyor.

Kaynak: Teknolojioku.com