WhatsApp'tan önemli uyarı! Son 2 gün kaldı

1 Kasım itibariyle WhatsApp bazı cep telefonlarında çalışmayacak. Konuyla ilgili olarak mobil uygulama devi WhatsApp son uyarıyı yaptı.

WhatsApp'tan önemli uyarı! Son 2 gün kaldı
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2021 18:52

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp can sıkıcı son özelliğiyle tepki çekmişti.

1 Kasım 2021 itibariyle uygulamayı çok sayıda cep telefonu kullanamayacak. Konuyla ilgili şirket kullanıcılarına son uyarıyı yaptı.

WhatsApp yaptığı açıklamada 1 Kasım 2021 itibariyle bazı cep telefonlarına sunmuş olduğu desteği keseceğini duyurdu.

Oda TV WhatsApp'tan yapılan açıklamayı haberleştirdi buna göre Kasım ayından itibaren iOS 9, Android 4.0.3 veya daha düşük sürüme sahip cihazlara sahip kullanıcılar, mesajlaşma platformunun güncellemesinden artık faydalanamayacak. Bir süre sonra ise uygulamayı kullanmak mümkün olmayacak.

KULLANICILARA YEDEKLEYİN TAVSİYESİ

1 Kasım itibariyle desteği kesecek olan Uygulama ayrıca akıllı telefon sahiplerine, gelecek ay yapılacak güncelleme gerçekleşmeden önce sohbet geçmişlerini kaydetmelerini de önemle tavsiye etti.

Dünya genelinde bir dev haline dönüşen ve Şu anda dünya çapında 2 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp tarafından yapılan Güncelleme 1 Kasım'da sona erdiğinde, 53 Android modeli ve bir Phone modeli uygulamaya erişimi de kaybetmiş olacak..

Öte yandan gelen bilgilere göre 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren iPhone 4S'te de artık uygulama kullanılamayacak.

1 Kasım 2021 tarihinden önce söz konusu modellerde WhatsApp'ı kullanan kullanıcıların sohbet geçmişlerini kaydetmeleri yararlarına olacak görünüyor..

2022 öncesinde mobil uygulama devi WhatsApp tarafından başka yeni güncellemelerin de gelmesi bekleniyor.

1 Kasım 2021 tarihinden itibaren çok sayıda cep telefonu kullanıcısı ya yeni bir telefon alacak ya da rakip uygulamalara yönelecek. Telegram'ın bu tarihten itibaren büyük bir sıçrama yapması bekleniyor