Whatsapp'tan herkesi ilgilendiren yeni güvenlik kararı

Son dönemde güvenlik açığı iddialarıyla eleştirilen mobil uygulama devi Whatsapp beklenmedik bir açıklama yaparak aldıkları yeni kararı duyurdu.

Whatsapp'tan herkesi ilgilendiren yeni güvenlik kararı
Yayınlanma Tarihi : 19 Ekim 2021 18:27

2009 yılında kurulan Whatsapp yıldan yıla dünyanın en çok kullandığı uygulamalar arasına girmeyi başardı. Uzun bir süredir hayatımızda olan Whatsapp son günlerde ise hızlı büyümenin yanı sıra ise eleştiri konusu olmaya devam ediyor.

Çok sayıda güvenlik uzmanı Whatsapp üzerindeki sohbetlerin güvende olmadığını öne sürüyor. Rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen Whatsapp'ta uygulamayı daha güvenli hale getirebilmek için peş peşe adımlar atıyor.

Oda TV'nin geçtiği flaş habere göre Whatsapp kişisel sohbetlere kimsenin erişemeyeceğini duyurdu

Öte yandan Whatsapp daha önce uçtan uca şifreleme sistemini kullanıcılara duyurmuştu. Ardından güvenlik sorunuyla ilgili de harekete geçen mobil uygulama devi Whatsapp, kişisel sohbetlere kimsenin erişemeyeceğini açıkladı.

Konuyla ilgili duyurusunda Whatsapp, Google kullanıcılarının Google Drive'a, Apple kullanıcılarının ise iCloud'a yükledikleri Whatsapp sohbetlerinin kimse tarafından erişilemeyeceğini ifade etti.

Ayrıca mobil uygulama devi Whatsapp kullanıcılarının bu özelliği kullanabilmeleri için ise sohbetleri şifrelemeli ve 64 haneli bir şifre belirlemeleri gerekiyor bilgisine de yer verdi.

Bu şifreyi önemli bir yere not etmelisiniz. Aksi takdirde siz bile sohbetlere erişemeyebilirsiniz.