WhatsApp'tan harika bir değişiklik daha! İşinizi kolaylaştıracak

WhatsApp şimdi de durum engelleme özelliğini devreye aldı! Çok sayıda kullanıcı WhatsApp tarafından yapılan bu değişikliği çok sevecek.

WhatsApp'tan harika bir değişiklik daha! İşinizi kolaylaştıracak
Yayınlanma Tarihi : 06 Kasım 2021 20:12

WhatsApp son güncellemeleriyle kullanıcı dostu olma özelliğini sürdürmeye devam ediyor. Yapılan son güncelleme durum gizleme oldu. İstemediğiniz kişiler artık durumlarınızı göremeyecek.

teknolojioku.com sitesinden Can Genç WhatsApp üzerinde gerçekleşen yeni güncellemeler hakkında bilgi verdi. Bazı kişileri WhatsApp uygulaması üzerine işimiz gereği istemez ekleyebiliyoruz.

Ancak WhatsApp üzerindeki listemiz zamanla kabarıklaşır ve sinir bozucu çok sayıda kişinin durumlarını görmeye başlarız.

Bu durum zaman zaman rahatsız edici olabilir. Ancak WhatsApp üzerinden durumlarını görmek istemediğiniz kişileri gizleyebilirsiniz: Hatta WhatsApp web üzerinden bile bu işlem yapılabilir. Bu özellik sayesinde sizin paylaştığınız durum gönderilerini onlarda göremeyecekler.

Bunun için yapmanız gerekenler çok basit.

İlk olarak Ayarlarda "hesap" seçeneğine erişin
sonrasında da "gizlilik" seçeneğine basın
Bu işlemi bitirdikten sonra da "durum" bölümüne girin

Bu kısma gittiğinizde Üç seçenek göreceksiniz
"Kişilerim"
"Şunlar hariç kişilerimle paylaş"
"Sadece şu kişilerle paylaş"


Bu sistem sayesinde Kimlerin durumunuzu görmek istediğinizi buradan seçerek kısıtlamalarınızı belirleyebilirsiniz.

İkinci (şunlar hariç…) veya üçüncü (sadece şu kişiler…) seçeneği seçtikten sonra, seçmek istediğiniz kişileri işaretleyeceksiniz ve yalnızca bu kişiler durumunuzu görebilecek veya hiç bir şekilde göremeyecekler. Bu özellik sayesinde paylaştığınız durumlardan haberdar olamayacaklar.

Böylelikle gereksiz insanların durumunuza mesaj atması ve sizinle iletişimde kalması da önlenmiş olacak.