WhatsApp'ta göz kamaştıran yeni değişiklik , tasarım değişiyor

WhatsApp sohbet tasarımında yeni bir değişikliğe gitti. Mobil uygulama devi WhatsApp tarafından yapılan değişiklik bu kez üzmedi hatta sevindirdi.

WhatsApp'ta göz kamaştıran yeni değişiklik , tasarım değişiyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Eylül 2021 16:01

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp'ta bu kez sohbet görüntüsünde değişikliğe gidildi. Hayatımıza girdiği günden itibaren büyük kolaylık sağlayan WhatsApp son dönemde bazı sorunlar yaşasa da hala bir çok kişi tarafından tercih edilen bir uygulama.

Son yapılan değişiklikle nasıl bir sorun çözülecek bilinmez ama ilk kullanan kullanıcılar çok sevmeye başladı.

Konuyla ilgili olarak Webtekno'da yer alan habere göre, Türkiye'de ve dünyada yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS kullanıcıları için ufak bir tasarım değişikliği yaparak bir ilke imza attı..

BUNDAN BÖYLE SOHBET BALONCUKLARININ TASARIMI DEĞİŞECEK

Mobil uygulama devi WhatsApp, iOS uygulamasına gelecek olan ve sohbet baloncuklarının tasarımına odaklanan yeni güncellemeyle bu baloncukların rengi ile birlikte tarzı ve büyüklüğü de değişmiş olacak.

Öte yandan Sohbet baloncuklarının güncel hallerini ve söz konusu güncellemeyle alacakları yeni hallerinde, daha yuvarlak kenarlara sahip oldukları da görünüyor. Mobil ugyulama devinin söz konusu güncellemesiyle birlikte yanında biraz daha büyük olarak tasarlanan baloncukların renklerinde de ufak çaplı değişiklik yapıldı..

NE ZAMAN HERKES KULLANACAK?

Şimdilik sınırlı sayıda kişinin kullanımına sunulan ve Sohbet baloncuklarına odaklanacak olan güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Tasarımdaki yapılan bu yenilikler o kadar büyük olmasalar da bunlar dışında WhatsApp’ın ‘mesajlara emojilerle tepki verme’ özelliği üzerinde de çalıştığı bildirildi.

WhatsApp Peş peşe yaptığı güncellemelerle rakiplerine darbe indirmeye hazırlanırken dünya genelindeki tüm karalama haberlerine rağmen WhatsApp hala zirvede olmaya devam ediyor.

Çok sayıda kullanıcı WhatsApp'ı terk etmeyerek ona olan sevgisini de hiç esirgemedi. Masa üstünde de kullanılabilen WhatsApp geçtiğimiz günlerde de farklı bir güncelleme yaparak internet olmadan da WhatsApp kullanabilmenin yolunu açan bir düzenlemeye gitmişti.

Öte yandan WhatsApp tarafından yapılan son güncelleme doğrultusundaki ilk görüntüler de ortaya çıktı.

WebTekno'nun paylaştığı görseller şu şekilde oldu.

c336021f72ac8f477438a9c65445f4786bd39393.jpg