WhatsApp'a yeni bir özellik daha geldi. Mesajlaşan herkesi ilgilendiriyor

WhatsApp kaybolan mesajlar özelliğine bir yeni araç daha ekledi..

WhatsApp'a yeni bir özellik daha geldi. Mesajlaşan herkesi ilgilendiriyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Ekim 2021 23:00

Instagram'da yer alan mesajlaşma özelliğine benzer bir özelliği artık Whatsapp'ta devreye koyuyor. Buna göre artık kaybolan mesajlar gönderebilmek mümkün olacak. Ancak karşı tarafın ekran görüntüsü alması durumunda Whatsapp herhangi bir uyarı vermeyecek.

Bu yüzden bilişim uzmanlarına göre söz konusu yeni özellik pek güvenli bulunmuyor.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Apple'ın işletim sistemi iOS'ta erişime açılan yeni güncellemesini duyurdu.

Alınan karar doğrultusunda TestFlight programı aracılığıyla yayınlanan son güncellemeyle uygulamanın sürümü 2.21.200.11’e yükselmiş oldu..

Ayrıca söz konusu güncellemeyle Yeniden tasarlanan sohbet balonları, eskisine göre daha yuvarlak, daha büyük ve daha koyu bir yeşil renge sahip olacak. Bu gelişme daha önce yapılan bir duyuruyla ilan edilmişti.

Söz konusu yeni güncellemeye ilişkin Webtekno'nun aktardığına göre; güncelleme şu anda beta sürümünde ancak tüm kullanıcıların erişimine açılması pek uzun sürmeyecek ve yakında herkes tarafından kullanılabilecek..

KAYBOLAN MESAJLAR NASIL ÇALIŞACAK?

Yapılan Söz konusu güncelleme ile kullanıcılar için Whatsapp’ta kaybolan mesajları yönetmek için 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde farklı süreler sunan yeni bir araç ekledi.

Kullanıcı tarafından Seçilen süre boyunca kaybolan mesajlar seçeneği tüm sohbetlerde aktif hale gelebilecek..

Whatsapp tarafından eklenen Bu özellik, güncelleme indirildikten sonra Whatsap'ta Gizlilik Ayarları içinde yer alan “Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı” seçeneği etkinleştirilerek kullanılabilecek..

UZMAN UYARISINA DİKKAT

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi söz konusu özellik karşı tarafın ekran görüntüsü almasını engellemeyecek. Bu yüzden gönderdiğiniz mesajlara dikkat etmekte fayda var - Fotoğraf: unsplash

İlgili Haberler