Whatsapp yeni özelliğini kullanıma sundu ve beklenen güncelleme geldi

Mobil uygulama devi Whatsapp çok sayıda cep telefonu kullanıcısını ilgilendiren son düzenlemesini kullanıma soktu..

Whatsapp yeni özelliğini kullanıma sundu ve beklenen güncelleme geldi
Yayınlanma Tarihi : 31 Ağustos 2021 18:46

Rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen ve çok sayıda kişi tarafından gizlilik konusunda eleştirilen Whatsapp peş peşe yeni güncellemeler devreye koyuyor.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp, mesaj gönderme ve sesli görüşmenin yanı sıra görüntülü konuşma ile dosya gönderme gibi işlere yarıyor.

Beta sürümünde son güncellemesiyle dikkat çeken Whatsapp rakiplerinin gerisinde kalmak istemiyor. Şimdilerde Instagram üzerinde de var olan kaybolan mesaj ve fotoğraf gönderme özelliği artık Whatsapp'ta da olacak...

Yazışmalarınızın daha güvenli ve özel hala gelmesi için gelecek olan kaybolma modu özelliği an itibariyle kullanıma hazır hale geldi.

Bu ayar etkinleştirilmesi durumunda tüm yeni sohbetler kaybolan mesajlarla başlayacak. Şimdilerde beta kullanıcılarına açık olan özellik yakında tüm dünya genelindeki kullanıcıların kullanımına sunulacak..

Öte yandan bu özelliği etkinleştirdiğinizde karşıdaki kullanıcıya da bilgi gidecek..

DİKKAT ETMENİZ GEREKEN BİR UYARI VAR!

Ancak Whatsapp kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir uyarı var. Bu özellik karşıdaki kişin ekran resmi ve ekran yazışmasını almasının önüne geçmiyor. Yani karşıdaki kişiye bu özelliğe güvenerek gönderdiğiniz fotoğraf ve yazışmalara dikkat etmenizde yine fayda var..

Kaynak: Objektif Port - Sadık Şimşek - FOTOĞRAF: unsplash