WhatsApp Türk Mühendis Tarafından Geliştirilen Özelliği Kullanıma Sundu

Mobil uygulama devi WhatsApp , Türk mühendisin geliştirmiş olduğu yeni özelliğini duyurdu. WhatsApp tarafından duyurulan yeni özellik oldukça işe yarayacak görünüyor.

WhatsApp Türk Mühendis Tarafından Geliştirilen Özelliği Kullanıma Sundu
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2021 14:53

WhatsApp son dönemde dikkat çeken yenilikler eklemeye devam ediyor. Son günlerde peş peşe yenilikleriyle dikkat çeken WhatsApp bu kez dikkat çeken bir özellik daha yayınladı.

WhatsApp tarafından duyurulan yeni özelliği üstelik Türk yazılım Mühendisi Güney Kayım geliştirdi. Güney Kayım tarafından geliştirilen özelliği duyuran WhatsApp bu özelliğin ne işe yarayacağı hakkında da bilgiler verdi.

Sputnik tarafından paylaşılan habere göre bundan böyle Güney Kayım tarafından geliştirilen özellik sayesinde WhatsApp üzerindeki işletme hesapları tarafından gönderilmekte olan mesajları puanlamak mümkün olabilecek..

Öte yandan söz konusu özelliği geliştiren Türk yazılım mühendisi Güney Kayım resmi twitter hesabı üzerinden bu konuyla ilgili bir mesaj yayınladı.

Güney Kayım söz konusu mesajında "WhatsApp'ta geliştirdiğim ilk customer facing özellik release oldu. Artık bir iş yeriyle konuşurken, iş yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz. Tamamen anonymous bir puanlama, hangi kullanıcının ne puan verdiği kimse tarafından bilinmiyor" ifadelerine yer verdi..

WhatsApp üzerinde oluşturulmuş olan işletme hesaplarından rahatsız olan çok sayıda kullanıcı bulunuyordu. Bir çok kişi bu hesaplarla ilgili şikayetçi olabilecekleri bir yer ise bulamıyorlardı. Türk yazılım mühendisi tarafından geliştirilmiş olan bu özellik sayesinde bundan böyle bu işletme hesapları hakkında değerlendirmede bulunabilecekler.

Söz konusu puanlamalar sonrası WhatsApp yönetiminin bu hesaplarla ilgili işlem yapması da böylelikle çok daha hızlı gerçekleşmiş olacak.

İlgili Haberler