WhatsApp Son kararıyla herkesi şaşkına çevirdi mesajlarla ilgili sınırlama kararı geldi sakın şaşırmayın

WhatsApp yaptığı son güncellemeler ve aldığı kararlarla herkesi şaşırtmaya devam ediyor. WhatsApp şimdi de herkesi şaşkına çeviren bir karara imza attı.

WhatsApp  Son kararıyla herkesi şaşkına çevirdi mesajlarla ilgili sınırlama kararı geldi sakın şaşırmayın
Yayınlanma Tarihi : 14 Haziran 2021 09:15

WhatsApp aslında aldığı çoğu kararla kullanıcıları yakından ilgilendiren güncellemeler yapmaya devam ediyor. Zaman zaman telefonuma saçma sapan WhatsApp üzerinden mesajlar gelirdi. Bunlardan rahatsız olurdum.

İşte efendim neymiş bu mesajı WhatsApp üzerinden 20 kişiye iletirseniz şöyle olur böyle olur. WhatsApp işte bu rezalete son verecek bir adım attı. Alınan bu kararı Objektif Port olarak sizlere aktarıyoruz işte WhatsApp yönetimi tarafından alınan son karara ilişkin detaylar.

Whatsapp uygulamasından iki yeni işlev! İletilecek mesajlara sınır gelecek ve...

Popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması Whatsapp, son olarak yayınladığı kullanıcı sözleşmesi ile büyük tepki almasının ardından hala kullanılmaya devam ediyor. Uygulama iki yeni işlev getirerek sınırlama getirecek...

Whatsapp sınırlamalar getirmeye devam ediyor. Bu sefer de gelen yalan haberlerin önüne geçmek için iki farklı yeniliği yürürlüğe sokacağını bildirdi.

En fazla beş kez yollanabilecek

Yalan haber ve söylentiler teknoloji çağında ağızdan ağıza değil whatsapp grupları üzerinden yayılıyor. Whatsapp ise bunun önüne geçmek için bazı yeni özellikler getirdi. Bir mesajın en fazla beş kez iletilebileceği yeni önlemde eğer daha fazla atılmak istenirse bazı sonuçları olacak. Beş defa seviyesine ulaşan mesaj, mesajı alan kişiye bir tane gösterilecek. Mesajı yollayan kişiye ise bu durum çift ok simgesi ile gösterilecek.

Whatsapp yönetiminden gelen açıklamaya göre bu önlemin alınmasının sebebi tehdit içerikli mesajların önüne geçmek. Kişilerin manevi duygularını sömürerek "Bu mesajı yirmi kişiye göndermezseniz..." başlıklı korkutucu mesajları sonlandırmayı hedefleyen yeni işlev bir yandan da başka bir amaca hizmet edecek.

İnternetten bilginin doğruluğunu aratmak kolaylaşacak

Sık sık gönderilen mesajlar için ikinci bir işlev daha açılacak. Buna göre ise gelen mesajın yanında bir büyüteç simgesi belirecek. Bununla beraber gelecek olan mesajın doğruluğunun kontrol edilmesi için alıcıya hem bir kolaylık hem de bir hatırlatıcı sağlanmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı, yeni güvenlik yöntemi...

Sadece Android kullanıcılarına sağlanacak olan başka bir özelliği daha tanıtan Whatsapp, Flash Call ile sahte whatsapp uygulamalarının önüne geçmeye hazırlanıyor. Peki bu yeni güvenlik önlemi nasıl çalışacak? Iphone ya da Ipad'lerde çalışmayacak olan özellik, telefonda whatsapp için hesap doğrulama işlemi esnasında SMS ile gelen tek kullanımlık kod yerine bir otomatik çağrı yapılacak. Bu çağrı telefonu çaldırıp kapatacak ve kullanıcının arama kayıtlarında yanıtlanmayan son çağrı ile kontrol sağlanıp gerçekleşebilecek. Ek güvenliğin çoklu cihaz desteği özelliğini tamamlaması beklentiler arasında.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.