WhatsApp, şimdi de kullanıcılarına para dağıtacak

Mobil uygulama devi WhatsApp şimdi de dikkat çeken bir özelliği kullanıma açıyor. Ödeme işlevi genişliyor.

WhatsApp, şimdi de kullanıcılarına para dağıtacak
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2021 15:06

Hayatımıza girdiği günden itibaren hayatımızı kolaylaştıran WhatsApp uygulaması peş peşe yenilikleriyle dikkat çekiyor.

Son yenilik ise ödeme özelliğine eklenen yeni kolaylık oldu.

Payments özelliğinin kullanımını artırmaya çalışan mobil uygulama devi WhatsApp para transferini kolaylaştıracak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Uzun zamandır çalışması yapılan söz konusu özellik bazı ülkelerde kullanıma açılmaya başladı bile.

İlerleyen süreç içerisinde bir çok ülke de de kullanım mümkün olabilecek. Şimdilik Hindistan ve Brezilya‘da kullanılan ödeme özelliğiyle kullanıcılar WhatsApp’tan para transferi yapabiliyor ve kullanıcılar arasında kolaylıkla ödeme alıp aynı zamanda da ödeme gönderebiliyorlar.

Gelen son bilgilere göre WhatsApp’ın Alışveriş özelliği ile entegre etmek istediği Ödeme işlevi günden güne gelişmeye devam ediyor.

Öte yandan Platform, Cashback adlı ödemeler üzerinde de çalışıyor. Bu yöntemle WhatsApp Payments’ı kullanan kullanıcılar 48 saat içinde para iadesi alabilecek.

ShiftDelete'in WABetaInfo‘nun haberinden aktardığına göre, ayrıca yeni özellik de ilk olarak Hindistan’da test aşamasında olacak . Merak edilen bir detaysa her bir geri ödeme tutarı yaklaşık 10 Hindistan rupisi (1, 20 TL) değerinde olacak. Ve bu Geri ödeme ilk kez WhatsApp Payments’i kullanan kişilere ödenecek.

GÜVENLİ OLACAK MI?

Çok sayıda kullanıcının merak ettiği başka bir detaysa söz konusu işlevin güvenli olup olmayacağı. Sanal ortamda dolandırıcıların cirit attığı biliniyor. Bu yüzden bankalardan işlem yapan kişiler şimdilik böylesi uygulamalara pek güvenmiyorlar.

Ancak edinilen bilgiye göre söz konusu özellik uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunacak ve sanal dolandırıcılığın önüne geçmek adına ek önlemler alınacak.

WhatsApp üzerindeki ödeme özelliğinin Türkiye'de de olup olmayacağı ilerleyen süreçte belli olacak..

Kaynak: ShiftDelete

İlgili Haberler