WhatsApp Mesajlaşmayla İlgili Bugüne Kadar Hiç Yapmadığı Bir Değişiklik Yaptı!

WhatsApp sonunda eleştirilere kulak verdi. Cep telefonları üzerinde en çok kullanılan mobil uygulama devi WhatsApp'ta mesaj silme çilesi son buluyor

WhatsApp Mesajlaşmayla İlgili Bugüne Kadar Hiç Yapmadığı Bir Değişiklik Yaptı!
Yayınlanma Tarihi : 01 Ekim 2021 20:32

WhatsApp hayatımıza girdiği günden itibaren çok işe yaradı. Onu hem telefon hem bilgisayar hem tabletten kullanabiliyoruz.

Ancak WhatsApp'ta bir sorun vardı. Uzun zamandır WhatsApp'ta mesajları silerken tek tek silmek zorundaydık.

Yani kullandığımız bir cihazdan WhatsApp'ta mesajları silebilirken diğer kullandığımız cihazdan silinmiyordu. Oradan da ayrıca silmemiz gerekiyordu.

Bu çilenin son bulacağına dair bir haber yayınlandı. Sabah.com.tr tarafından da duyurulan haber gerçekten de kullanıcı dostu olma özelliği taşıyor.

Konuyla ilgili olarak WA Beta Info sitesinde yer alanlara göre WhatsApp, mesajların tüm cihazlardan aynı anda silinmesini sağlayan bir özellik üstünde çalışmaya başladı ve yakında özellik devreye alınacak.

Hali hazırda WhatsApp'ta herhangi bir mesajlaşmayı iPhone ve Android telefondan silerseniz, o sohbetin masaüstü sürümünde halen durduğunu görebiliyorsunuz. Bu gerçekten can sıkıcı bir durum. Yaşanan bu durumun nedeni ise mesajların sadece kullanılan cihazdan silinmiş olmasından kaynaklanmakta..

SORUNA EL ATILDI - ARTIK HEPSİNDEN SİLİNECEK

Söz konusu güncellemeyle WhatsApp'ın yeni özelliği sohbetlerin silinmesini senkronize ediyor.

Bu sayede iPhone ve Android'de mesajlar silindiğinde WhatsApp Web'de de silinecek ya da masaüstü sürümden mesaj silindiğinde telefondan da böylelikle silinmiş olacak..

YAKINDA HERKES KULLANABİLECEK

Öte yandan Mesajların silinmesi özelliği şu anda beta sürecinde yer alsa da, yakın zamanda son kullanıcılar için çıkması beklenmekte..

KULLANICILAR DUYURUYA ÇOK SEVİNDİ

Öte yandan WhatsApp üzerinde gerçekleşecek bu uygulamaya çok sayıda WhatsApp kullanıcısı çok sevindi. Düzenlemenin gerçekten harika bir iş olduğunu sosyal medya hesabından duyuran bir kullanıcı '' Artık işkence bitiyor.. Tek tek yazışmalarımı hem bilgisayardan hem telefondan silmek zorunda kalmayacağım. TEŞEKKÜRLER WhatsApp''' diyerek mutluluğunu dile getirdi..