WhatsApp, kullanıcıyı çileden çıkaran özelliği düzeltti.

Uzun bir süredir WhatsApp kullanan çok sayıda cep telefonu kullanıcısı şikayet ediyordu. Mobil uygulama devi çileden çıkaran problemi çözdü.

WhatsApp, kullanıcıyı çileden çıkaran özelliği düzeltti.
Yayınlanma Tarihi : 16 Ekim 2021 23:34

WhatsApp dünyanın dört bir yanında kullanılan bir uygulama. Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp zaman zaman rahatsız edici hatalarla çileden çıkarabiliyor.

Uzun bir süredir WhatsApp tarafından yapılması beklenen güncelleme merakla bekleniyordu. Nihayet WhatsApp o güncellemeyi devreye alarak milyonlarca kişiyi çileden çıkaran sorunu da çözmüş oldu.

Gelen bilgilere WhatsApp, dün 2.21.21.10 numaralı beta sürümünü herkesin kullanıma sundu.

Yapılan bu son Güncellemeyle birlikte grupları açarken yaşanan çökmeler dahil uygulama içerisindeki çeşitli hataların düzeltildiğini açıkladı.

Bu kapsamda da Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal iletişim ağı olan WhatsApp, bugün 2.21.21.10 numaralı beta sürümünü kullanıma sundu.

ShiftDelete'in özel haberine göre, güncellemeyle birlikte grupları açarken yaşanan çökmeler dahil uygulama içerisindeki çeşitli hataların düzeltildiği duyuruldu..

YAPILAN DUYURUDA SORUNLARI YENİ GÜNCELLEMEYİ YÜKLEYEREK GİDEREBİLİRSİNİZ İFADELERİNE YER VERİLDİ.

İşte Sırasıyla WhatsApp beta sürümünü yüklemeniz için yapmanız gerekenler:

İlk olarak Eğer betaya Google Play Store’dan kayıt olduysanız uygulamanın mağazadaki sayfasına gitmeniz gerekiyor. Sonrasında da Yeni sürüm zaten Play Store’a gelmiştir. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey Güncelle butonuna basmak olmalıdır.

Bir diğer İkinci seçenek ise APK indirme sitelerinden yardım almanız gerekiyor. Ancak bu tarz siteler, zararlı uygulamalar da barındırabileceğinden dikkatli olmanızda büyük fayda var. Genellikle Beta sürümleri, yapılacak bir değişikliği test etmek amacıyla uygulama yöneticileri tarafından geliştiriliyor. Yani Herhangi bir hata olduğunda WhatsApp geri bildirimler ışığında sorunları düzeltiyor ve kararlı hale getirdiğinde genel kullanıcıların erişimine daha sonra açıyor.

DİKKAT ETMENİZDE FAYDA VAR

WhatsApp tarafından yapılan bu güncelleme herkesin kullanımına sunuldu. Ancak tamamlanmış bir güncelleme değil. Genel güncellemenin yapılabilmesi için beta kullanıcılarının ilk olarak şikayetleri dikkate alınacak ve sonrasında da genel güncelleme devreye alınacak. Bu yüzden dikkatli olmanızda büyük yarar var.

Şimdilik beta sürümünü indirenler WhatsApp uygulaması altına yorumlar yazarak hatalar hakkında bilgiler veriyorlar.

Kaynak: shiftdelete.net