WhatsApp Kullanıcılarına Yeni Kolaylığını Duyurdu! Bir ilk gerçekleşecek

WhatsApp kullanmak için artık cep telefonuna ihtiyacınız olmayacak. Sevindiren özellikle ilgili WhatsApp bilgiler de verdi.

WhatsApp Kullanıcılarına Yeni Kolaylığını Duyurdu! Bir ilk gerçekleşecek
Yayınlanma Tarihi : 06 Kasım 2021 01:04

WhatsApp peş peşe yeni özellikleriyle oldukça ses getireceğe benziyor. Yayınlanan son güncelleme WhatsApp uygulamasını masa üstü bilgisayarlardan kullanan kişilere büyük bir kolaylık getirecek.

Bu özellik geçtiğimiz ay beta olarak kullanımdaydı. An itibariyle artık herkesin kullanımına açılmış durumda.

shiftdelete.net sitesinden Yiğit Can Polat'ın derlemiş olduğu haberde söz konusu güncelleme hakkında bilgiler de verildi.

Bugüne dek WhatsApp Web’i kullanabilmek için telefonunuz ve bilgisayarınız internete bağlı olmalıydı.. Ancak artık cep telefonunuz internete bağlı olmasa bile WhatsApp Web’i kullanabilmeniz mümkün olacak.

İnternetsiz olarak kullanabilmeniz için web.whatsapp.com sayfasına giriş yaparak cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açarak ayarlar bölümüne gitmeniz gerekiyor. Bu bölümde WhatsApp Web ile Masaüstü seçeneklerini göreceksiniz. Bu bölüme tıklayınca ekrandaki barkodu taratacaksınız. Bu yöntem sayesinde artık cep telefonunuz internete bağlı olmasa bile WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızdan kolaylıkla kullanabileceksiniz.

Özellikle ofis çalışanlarının cep telefonu yerine WhatsApp uygulamasını masa üstü bilgisayarlardan kullandığı biliniyor.

İletişim ve yazışma açısından daha rahat olan WhatsApp masa üstü uygulamasında cep telefonuna göre daha hızlı yazmak mümkün olabiliyor. Son özelliğin çok sayıda kişi tarafından beğenildiği görüldü..