Whatsapp en çok kullanılan o özelliğini kaldırıyor

Whatsapp çileden çıkaran bir karara imza attı. Mobil uygulama devi çok sayıda kişinin kullandığı özelliğini kaldırma kararı aldı.

Whatsapp en çok kullanılan o özelliğini kaldırıyor
Yayınlanma Tarihi : 12 Ekim 2021 20:05

WhatsApp zaman zaman dikkat çeken yeni özelliklerle kullanıcıların işini kolaylaştırsa da bazen yaptığı güncellemelerle tepki çekebiliyor.

Günümüzde WhatsApp'a alternatif çok sayıda mobil uygulama olsa da WhatsApp halen en çok kullanılan uygulama özelliğine sahip. WhatsApp son bir kaç aydır peş peşe yenilikleriyle dikkat çekiyor.

Bugün Yeniçağ gazetesi WhatsApp yönetiminin çok kullanılan bir özelliği kaldırmak üzere olduğunu duyurdu.

iddiaya göre WhatsApp "Topluluk" adı verilen yeni özelliğini geliştirmesinin ardından ‘WhatsApp grupların’ kalkıp kalkmayacağı kullanıcılar tarafından büyük merak konusu oldu.

Gelen bilgilere göre Uygulamanın en son beta sürümü v2.21.21.6'da tespit edilen bu özelliğe Topluluk adı verilmiş durumda.

Konuyla ilgili olarak Haber Global'de yer alan habere göre, halen testleri devam eden özelliğin WhatsApp gruplarının yerini alabileceği de şimdiden konuşulmaya başlandı. Ancak Whatsapp yönetiminden henüz bu konuda resmi bir açıklama yok.

Kod dizelerine bakan yazılımcılar hem Gruplar hem de Topluluk özelliğinin birlikte devam edebileceğini de düşünüyor. Bir başka düşünce ise grupların adının topluluk olarak değiştirileceği yönünde olması.

GRUPLAR KALDIRILIRSA NE OLUR?

Grupların kaldırılması durumunda Whatsapp'ın büyük ölçüde kullanıcı kaybetmesi bekleniyor. Çok sayıda kişi bu gruplar sayesinde iletişim kuruyor. Şirket içi çalışanlar bile bu özelliği aktif şekilde kullanıyor.

Hatta geçtiğimiz aylarda Bir çok büyükşehir belediye başkanı bile whatsapp grubu kurduğunu duyurmuştu. Böylesine aktif bir şekilde kullanılan özelliğin kaldırılacak olması büyük tepkiye yol açabilir. Bu kapsamda Whatsapp'ın nasıl bir adım atacağı şimdiden merak konusu oldu..

Ancak bilinen bir gerçek var ki söz konusu özelliğin kaldırılması demek Whatsapp'ın rakiplerinin bir adım daha öne geçmesi demek. Mobil uygulama devi bu riski göze almayacak görünüyor..