WhatsApp ara yüzünü değiştirme kararı aldı. Yeni görüntüsü artık böyle olacak

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması Whatsapp yenilenmeye her geçen gün devam ediyor. Ve Son olarak uygulamanın arayüzüne yeni bir güncelleme geldi.

WhatsApp ara yüzünü değiştirme kararı aldı. Yeni görüntüsü artık böyle olacak
Yayınlanma Tarihi : 11 Ekim 2021 07:01

Rakiplerinin her geçen gün güç kazandığını gören Whatsapp yönetimi harekete geçti. Bu kapsamda rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen Whatsapp peş peşe yenilikleriyle dikkat çekiyor.

Whatsapp ekibi her geçen gün yeni bir yenilikle kullanıcılara yeni deneyimler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde kaybolan mesajlar özelliğini devreye koyan Whatsapp ekibi bu kez ara yüzde önemli bir değişikliğe gidiyor.

Henüz beta sürümünde olan özellikle ilgili ilk bilgilerde geldi.

Değişiklik kararı kaçınılmaz oldu

Konuyla ilgili olarak teknoloji sitesi Shiftdelete'in aktardığı habere göre, geçtiğimiz haftalarda anlık mesajlaşma servisi geliştiricilerinin grup bilgilerine ayrılmış bir arayüz üzerinde çalıştıkları de ortaya çıktı.

Bu noktada değişikliklerin son halini almadığı ve kararlı bir sürüme ulaşmadığı öne sürülüyordu. Ancak WABetaInfo’ya göre mesajlaşma servisi aynı değişiklikleri iletişim bilgileri bölümünde de sunmayı planlama kararı aldı.

WhatsApp tarafından sunulan yeni arayüz 2.21.13.10 beta sürümünde sunulana benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Öte yandan Uygulamanın getirdiği seçenek ilk olarak şirket bilgileri olarak kullanıcıların karşısına çıktı.

Son güncelleme ile ise yeni arayüzün yenilenen tasarımı iletişim bilgilerini de kapsıyor.

İşte Bu noktada anlık mesajlaşma uygulamasının sistemi genişletmek istediğinin de ortaya çıktığı görülüyor.

Öte yandan dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Popüler mesajlaşma uygulaması tarafından beta sürümüyle sunulan bu özelliğin henüz ne zaman kararlı sürüme geleceği de bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak Bu konuda şirket tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.

Kulislerde dolaşan iddialara göre 2022'nin ilk aylarında bu yeniliğin tüm cep telefonlarında kullanıma sunulması bekleniyor. Whatsapp tarafından devreye konulan herhangi bir yenilik çok geçmeden tüm kullanıcıların kullanımına sunuluyor. Muhtemelen bu yenilikte çok uzun sürmeden tüm kullanıcılara sunulmuş olacak.

GÖRÜNTÜ NASIL OLACAK?

Öte yandan söz konusu yeni sürümün görüntüsü de belli oldu. İşte o dikkat çeken görüntü

whatsapp-arayuz-degisikligi-hfd7.jpg