Uğur Işılak Son Çıkışıyla Erdoğan'ı Çok Kızdıracak, Bayrak Açtı

Sanatçı Uğur Işılak tartışma yaratacak ifadeler kullanarak sosyal medyasından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Üstü kapalı olarak Erdoğan'a tepki olarak algılandı..

Uğur Işılak Son Çıkışıyla Erdoğan'ı Çok Kızdıracak, Bayrak Açtı
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2021 21:02

Uğur Işılak son dönemde sosyal medyasından yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor. Görüş olarak AK PARTİ'ye yakın olan Uğur Işılak bugün açıklamalarıyla gündeme oturdu.

Son bir kaç gündür aşı olmak istemeyenler ve aşıya şüpheyle yaklaşanlar miting çalışması yürütmek istiyorlar.

Kaymakamlık mitinge izin vermemiş sonrasında ise valilik mitinge izin vermişti. Ardından ise mitinge katılacak olanlardan iki doz aşı talep edilmişti.

Yaşanan bu tartışma eşiğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da aşı konusundaki kararlılığını resmen ilan etmiş ve bu konuda dikkat çeken bir çıkış yapmıştı.

Devlet olarak zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca sosyal medyadaki bilgi kirliliğine dikkat çekmiş ve vatandaşların itibar etmemesi gerektiğinin altını çizmişti.

Erdoğan'ın bu açıklamalarına karşın sanatçı Uğur Işılak ise sosyal medyasından tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Yeniçağ gazetesinin de manşetten verdiği o açıklamada Uğur Işılak şunları söyledi.

“Kendi içinde yüzlerce paradoksu ve sabıkası olan bilimin de sorgulanabilmesi için; vicdan ve müktesebata dayanan her karşıt görüş kıymetlidir. Aşı meselesinde olduğu gibi… Oyun kurucuların tek sesliliğine dur demenin yolu, düşünceye ve fikir adamlarına saygı duymaktan geçer”

Uğur Işılak'ın bu açıklamasına çok sayıda vatandaşta tepki göstererek salgına karşı en etkili silahın aşı olduğuna dikkat çektiler.

Son günlerde yoğun bakımlardan gelen haberler ise aşının önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Yoğun bakımlarda yatan vatandaşların büyük bir bölümü ya hiç aşı olmamış ya da aşıları tamamlanmamış kişiler.

Uğur Işılak'ın sosyal medyasından paylaştığı mesajın ekran görüntüsü ise şu şekilde..

090920211436517003041.jpg

Kaynak: Yeniçağ