Uğur Dündar İş Arayan Gençlerin Yapması Gereken Şeyleri Açıkladı

Uğur Dündar yine yanıldı. İş arayan gençlere çağrısıyla herkesi şaşkına çevirdi..

Uğur Dündar İş Arayan Gençlerin Yapması Gereken Şeyleri Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2021 21:55

TÜİK verilerine göre 2019 yılında Türkiye’den yurtdışına yaklaşık 330 bin 289 kişi göç etti. Bu göç edenler arasındaki nüfusun büyük bir bölümü gençlerden oluşuyor. Ayrıca bu gençlerin büyük bir bölümü ise vasıflı gençler. Türkiye'de iş bulamadıkları gerekçesiyle her yıl ülkeden ayrılanların sayısında ise hızla artış yaşanıyor.

Resmi rakamlara bakıldığında her yıl ülkeden yaklaşık 50 bin öğrenci yurt dışında okumaya gidiyor ve okulları bitince de bir daha geri dönüş yapmıyorlar.

Muhalif siyasetçiler ve gazeteciler Türkiye'de yaşanan bu gelişmeleri yorumlarken Türkiye'nin 20 yıl önce daha iyi olduğunu iddia ederek eleştiriyorlar.

Örneğin iş bulamayan gençlerin sorunları.. Milyonlarca genç iş arıyor. Üstelik bunların büyük bir bölümü üniversite mezunu.

İş bulamayan çoğu genç ise çareyi Avrupa ülkelerine yerleşmede buluyor. O ülkelerin başında ise Almanya geliyor.

Atanamayan öğretmenler sıkıntısından tutun da , iş bulamayan gençlerin sıkıntıları dünde vardı bugünde var.

Gelen hiç bir iktidar zamanında da bu sorunlar tamamen ortadan kalkmadı.

LEVENT KIRCA'NIN VİDEOLARINI İZLESİNLER

Objektif Port olarak küçük bir tavsiyemiz var. Olacak O kadar programını 'Z Kuşağı' diye tabir edilen kuşak henüz bilmiyor. Çünkü Olacak O kadar programı ne yazık ki Levent Kırca'nın son yıllarında yayınlanacak ekran bulamamıştı.

Ancak youtube üzerinden 20 hatta 30 yıl öncesine dair Olacak O kadar programına ait bölümler var. O bölümleri izleyen herkesin buluştuğu ortak nokta ise '' VAY BE TÜRKİYE 30 SENE ÖNCEDE AYNIYMIŞ'' diye sitem ediyor.

Meslek hayatı 50 yılı geçmiş olan Uğur Dündar kuşkusuz bu gerçeği hepimizden daha iyi biliyor.

Gerçekçi olmak gerekirse olası bir erken seçimde bir iktidar değişikliği olsa bile gençlerin yurt dışına yerleşme istekleri ve işsizlik sıkıntıları sürecek.

Peki Uğur Dündar'ın sosyal medyayı ikiye bölen açıklaması neydi?

Yeniçağ'da yer alan habere göre: Sosyal medyada hesabından paylaşım yapan Gazeteci Uğur Dündar, beyin göçüne ilişkin şu sözlerle gençlere seslendi..

240920211151583847101.jpg

“Gençler, Sizleri mutlu edemeyen, gelecek ve iş güvencesi veremeyen iktidara kızıp, yurt dışında arayışlara girebilirsiniz.

Haklısınız.

Ama unutmayın ki bu düzen hep böyle gitmeyecek.

Yeni düzeni kurmak için, dünyanın en güzel ülkesi Türkiye'ye mutlaka dönün.

Sorumluluk üstlenin.”

Karar Sizin? Haksız olduğumuzu düşünen okurlarımızın Olacak O kadar'ın tekrar bölümlerini izlemelerini tavsiye ediyoruz