Tartışma yaratacak Erdoğan iddiası! Seçimi kaybederse ne olacak

Financial Times, Türkiye'de yapılması muhtemel erken Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili tartışma yaratacak bir analiz yayınladı

Tartışma yaratacak Erdoğan iddiası! Seçimi kaybederse ne olacak
Yayınlanma Tarihi : 05 Mayıs 2022 18:41

Türkiye'de erken seçim iddiaları bir türlü gündemden düşmüyor. Sadece Türkiye medyasında değil Avrupa medyasında da erken seçim haberleri sürekli olarak yayınlanıyor.

Financial Times tarafından yayınlanan bir Türkiye analizi siyaset gündemini de alt üst edecek türden oldu.

Yeniçağ gazetesinde yayınlanan bir haberde; Erdoğan'ın seçimleri kaybetmesi durumunda ne yapacağıyla ilgili flaş bir iddiaya verildi. İddianın kaynağı olarak Financial Times gösterildi.

O ANALİZDE NELER YAZIYOR?

Financial Times kapsamlı bir analiz hazırladı. Seçimle ilgili öngörülerde bulunan gazetede, “Sistemi değiştirmek için muhalefet kazanmalı ve birçok insan çok büyük farkla kazanması gerektiğini söylüyor ki seçim sonrasında karmaşık senaryolar olmasın” yorumu yapıldı.

Gazeteye konuşan Batılı bir diplomat, “Erdoğan seçimi kaybederse görevi bırakacağı kesin değil. Hele ki seçim sonuçları yakın olursa çok endişe verici olabilir” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL SEÇİMLERİNİ KABUL ETMEMİŞTİ

Öte yandan AKP Genel Merkezi İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu kazanmasına rağmen seçim sonuçlarını kabul etmemiş ve seçimin YSK eliyle tekrarlanmasını sağlamıştı. Seçim tekrar yapılmış bu kez AKP toplam 806 bin farkla seçimi tekrar kaybetmişti.