Son seçim anketleri geliyor Millet ittifakı son 1 ayda güç kazanırken Cumhur ittifakı eridi

Son seçim anketleri siyaset gündemini iyiden iyiye ısıtmış durumda. Son anketlerde Cumhur ittifakı erirken Millet ittifakı yükseliyor.

Son seçim anketleri geliyor Millet ittifakı son 1 ayda güç kazanırken Cumhur ittifakı eridi
Yayınlanma Tarihi : 07 Haziran 2021 17:33

Seçim anketleri erken seçimin gündemden düşmediği şu günlerde peş peşe gelmeye devam ediyor. Yeni bir seçim anketi daha geldi. Gelen anket adeta gündeme oturdu.

MİLLET İTTİFAKI SON ANKETE GÖRE 1 AYDA GÜÇ KAZANDI

2023 seçimlerine henüz daha 2 yıl var. Ancak anket şirketleri komuoyunu yoklamak adına zaman zaman anketler düzenliyor. Son olarak MetroPOLL Araştırma Şirketi Millet İttifakı'nın durumunu araştıran bir anket yaptı.

MİLLET İTTİFAKI GÜÇ KAZANDI

Ankette katılımcılara "Hangi ittifaka daha yakınsınız?" sorusu yöneltildi. Çıkan sonuca göre Millet İttifakı'nın son 1 ayda güç kazandığı tespit edildi. Açıklamayı MetroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar yaptı. Tabloya göre Millet İttifakı son 1 ayda 1.9 puan artmış görünüyor. Cumhur İttifakı'nın ise 2.7 puan gerilediği ortaya çıktı. Yani iki ittifak arasındaki fark 4.6 puan açılmış durumda.

Ankete göre Millet İttifakı'nı destekleyenerin oranı yüzde 43. Cumhur İttifakı ise yüzde 38'de kaldı. İki ittifaka da yakın olmayan ancak Millet İttifakını tercih edenlerin oranı ise yüzde 5 olarak belirlendi. İki ittifaka da yakın olmayan ancak bugün seçim olsa tercihimi Cumhur İttifakı'ndan yana kullanırım diyenlerin oranı ise yüzde 2.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.