Serbest kalır deniyordu Mehmet Aydın hakkında mahkemeden karar geldi

Çiftlik Bank skandalıyla adını duyuran Mehmet Aydın Türkiye'ye teslim olmuştu: Flaş bir karar çıktı

Serbest kalır deniyordu Mehmet Aydın hakkında mahkemeden karar geldi
Yayınlanma Tarihi : 10 Ağustos 2021 23:07

Mehmet Aydın ani bir kararla video yayınlamış ve Türk yargısına teslim olacağını açıklamıştı. Sosyal medyada ve bazı muhalif gazetelerde yazan çizenlerse Mehmet Aydın'ın teslim olmasının hemen ardından serbest kalıp tahliye edileceğini öne süren paylaşımlar yapmışlardı.

Mahkeme ise Mehmet Aydın'ı tutuklamıştı.

Bugün ise Mehmet Aydın hakkında flaş bir karar daha basına yansıdı. Sabah gazetesi tarafından duyurulan haberde Mehmet Aydın hakkında alınan karara atıfta bulunuldu.

Adını Çiftlik bank skandalıyla duyuran Mehmet Aydın iddia edildiği gibi serbest kalmayacak. Mahkeme tutukluluk haline devam kararı verdi.

GEREKÇELİ KARARDA BELLİ OLDU

Yine Sabah gazetesinden Arzu Kaya ve Seda Nur Günaydın'ın edindiği bilgilere göre Hakimlik Mehmet Aydın'ın tutukluluk halinin kaldırılması için bir gerekçe olmadığını belirterek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

HANGİ SUÇLAMALAR YÖNELTİLİYOR?

Mehmet Aydın'a yöneltilen suçlamalar arasında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" gibi suçlamalar yer alıyor...

Kaynak: SABAH