RTÜK'ten Beklenmedik Halk TV ve Flash TV kararı

RTÜK'ten Halk TV ve Yeniden yayın hayatına geri dönen Flash TV ile ilgili flaş karar. Kararı RTÜK üyesi İlhan Taşçı duyurdu. Can Ataklı ayrıntısı da dikkat çekti.

RTÜK'ten Beklenmedik Halk TV ve Flash TV kararı
Yayınlanma Tarihi : 15 Ekim 2021 18:02

Medya dünyasını hareketlendiren bir gelişme yaşandı. Buna göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV’nin Kablo TV ve HD yayın lisans talepleri ile Flash TV’nin logo değişiklik talebini kabul etme kararı aldı.

Konuyla ilgili olarak RTÜK üyesi İlhan Taşçı, yaptığı açıklamada kararın bugün düzenlenen RTÜK Üst Kurul toplantısında oybirliğiyle alındığını belirtti.

Öte yandan İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından söz konusu açıklamasında "Halk TV’nin uzun süredir bekletilen kablo ve HD yayın lisans talepleri ile yeniden yayın hayatına başlayan Flash TV’nin logo değişiklik talebi bugünkü RTÜK Üst Kurul toplantısında oybirliğiyle kabul edildi" ifadelerine yer verdi.

SÖZCÜ TV AYLARCA BEKLETİLMİŞTİ

Kararın bu kadar hızlı çıkmış olması herkesi çok şaşırttı. Zira Sözcü gazetesine ait olan Sözcü TV'nin logo değişikliği talebi aylarca devam etmişti.

Sözcü uzun süren bir mücadelenin ardından satın almış olduğu Sivas televizyonunun adını ve logosunu değiştirerek Sözcü TV yapmıştı.

Bu mücadele yaklaşık 2 yıla yakın devam etmişti.

Flash TV'nin bu kadar hızlı bir şekilde sonuç alması herkesi çok şaşırttı.

YENİ TRANSFERLER

Öte yandan tekrar ekrana dönecek olan Flash TV'de Ana haber bültenini Can Ataklı sunacak. Kanalda Fehmi Koru ve Akif Beki gibi isimlerde görev alacak.

Kaynak: Yeniçağ - Objektif Port