Netflix’ten şaşırtan karar! Ücretsiz hizmet vermeye başladı

Yayıncılık alanında dünya devi konumuna yükselen Netflix şaşırtan bir karara imza attı.

Netflix’ten şaşırtan karar! Ücretsiz hizmet vermeye başladı
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2021 13:50

Netflix platformu dünyanın dört bir yanında ücretli sistemle çalışıyor. Ancak şaşırtan bir karara imza atmak üzere Netflix.

Netflix tarafından alınan karar Türkiye medyasında da haberleştirildi. Netflix yönetimi bugüne kadar hizmetini daha önce hiç kullanmamış olan Kenya'da ücretsiz bir program başlatma kararı aldı.

Potansiyel abonelere içeriklerinin bir bölümünü ücretsiz olarak sunmaya başlayan Netflix bu yöntemle ülkede hem tanınırlığını artırmak istiyor hem de kullanıcı sayısını artırmayı planlıyor.

shiftdelete.net'te yer alan habere göre: Ayrıca yalnızca bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin kayıt sırasında herhangi bir ödeme bilgisi girmesi de gerekmiyor. Yalnızca Android kullanıcıları için sunulan yeni seçenekte film ve şovları indirme özelliği de devre dışı bırakılmış durumda.

BAŞKA ÜLKELERDE DE OLACAK MI?

Netflix dünya genelindeki uygulamasını ilk kez Kenya'da başlatacak. Başka ülkelere geçecek mi bu uygulama bilmiyoruz.

BU KARARI NEDEN ALDI?

Netflix'in bu kararı almasının altındaki nedenin abone sayısındaki yavaşlama olduğu düşünülüyor. Yoğun tanıtımlara rağmen Netflix istenilen ölçüde abone sayısına ulaşamadığını düşünüyor.

TÜRKİYE'YE DE GELİR Mİ?

Öte yandan Netflix'in ücretsiz uygulamasının Türkiye'ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Türkiye'de de büyük ölçüde kullanıcı sayısı olan Netflix'in böyle bir girişimde bulunmayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: shiftdelete.net - Objektif Port - Fotoğraf: unsplash.com