Muharrem İnce Tarafından Kurulan Memleket Partisi'nde Peş Peşe transferler

Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi'ne Mustafa Sarıgül tarafından kurulan TDP'den geçişler oldu..

Muharrem İnce Tarafından Kurulan Memleket Partisi'nde Peş Peşe transferler
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2021 14:38

CHP'den istifa ederek Memleket Partisini kuran Muharrem İnce çalışmalarını sürdürüyor. CHP'den çok sayıda kişi istifa edip Memleket Partisi'ne geçiş yaptılar.

Mustafa Sarıgül daha dün yaptığı açıklamada bazı belediye başkanlarının kendi kurduğu partiye geçmek istediklerini belirtmiş ancak bunu kabul etmediklerini öne sürmüştü.

Sarıgül'ün partisindeki istifalarla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı ise henüz bilinmiyor

Oda TV'nin geçtiği habere göre: TDP Erzurum İl Başkanı Kamil Çelik, il ve 9 ilçe yönetimiyle istifa ederek Muharrem İnce'nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisine geçtiklerini duyurdu.

Konuyla ilgili TDP Erzurum İl Başkanı Kamil Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Muharrem İnce'nin Memleket Partisi'ne geçtiklerini ifade etti. Çelik, ayrıca kendileri için memleketin önemli olduğuna dikkat çekerek, "Bundan sonraki süreçte kendimize daha yakın gördüğümüz, kısa sürede kurulmasına rağmen ülkemizde en etkili siyaseti yapacağına inandığımız Memleket Partisi saflarında yerimizi alacağız. Değer önemli, değersizlik değil" ifadelerine yer verdi..

DAHA ÖNCEDE BAZI VEKİLLER GEÇİŞ YAPMIŞTI

Öte yandan daha öncede CHP'den bazı milletvekilleri Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisine geçmişti.

TANJU ÖZCAN NE OLACAK?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan , Muharrem İnce'ye yakınlığıyla biliniyor. Onun da Memleket Partisi'ne geçiş yapacağı öne sürülmüş ancak o yerinin partisi olduğunu açıklamış ve hiç bir yere gitmeyeceğini ifade etmişti.

Göçmenlerle ilgili yaptığı açıklamalar her ne kadar partisinde rahatsızlık yaratsa da partiden ihracı gibi bir durum söz konusu değil.