Muharrem İnce Aklındaki Planı Açıkladı

Muharrem İnce hiç beklemeden aklındaki planı açıktan ilan etti..

Muharrem İnce Aklındaki Planı Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2021 01:28

Sadık Şimşek- Objektif Port - 2018 yılında CHP tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilen ardından partisinden yaklaşık 10 puandan fazla oy alınca Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na bayrak açarak CHP Genel Başkanı adayı olan Muharrem İnce söz konusu süreçte CHP yönetimindeki delege sorununu aşamayınca adına ''Memleket Hareketi'' verdiği bir hareket başlatmış ve Sivas'tan başlayarak Türkiye'nin çeşitli kentlerine ziyaretlerde bulunmuştu.

Muharrem İnce çok sayıda il ve ilçeyi ziyaret ettikten sonra vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşmış hareketini partileşme kararı alarak CHP'den istifa etmişti.

Muharrem İnce'nin Memleket Partisi Türkiye'nin yarısında teşkilatlanarak hızlı bir şekilde örgütlendi.

Muharrem İnce Genel Başkanlığında kurulan Memleket Partisi bugün 1.Olağan Kurultayı'nı yaptı. Kurultayda Muharrem İnce tekrar aday oldu ve seçimi kazandı.

AKLINDAKİ PLANI İLAN ETTİ

Kurultayda konuşma yapan Muharrem İnce aklındaki planı da açıkladı. Mynet'in geçtiği habere göre: İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Benim için 'Genel başkan cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor' diyorlar. İstiyor muyum? Evet istiyorum. Açıklıyorum; aday adayıyım" diyerek adaylığını resmen ilan etti.

Mecliste Memleket Partisi'nin grubu bulunmadığı için Muharrem İnce'nin 100 bin imza toplayarak aday olması bekleniyor..