Lütfü Türkkan için yolun sonuna gelindi. Jet hızıyla karar

İyi Parti milletvekili Lütfü Türkkan için beklenen gelişme. Adalet Bakanlığına gönderilen fezleke için flaş bir gelişme de yaşandı. Türkiye gündemini sarsan olaya şimdilik İyi Parti ise sessiz..

Lütfü Türkkan için yolun sonuna gelindi. Jet hızıyla karar
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2021 21:41

Lütfü Türkkan Türkiye gündeminde yer almaya devam ediyor. Bingöl'de İyi Parti'nin temasları kapsamında bir vatandaşla tartışan Lütfü Türkkan büyük tepkilere yol açmıştı.

Aynı zamanda Kocaeli milletvekili de olan Lütfü Türkkan partisi tarafından da istenmeyen adam ilan edilerek Grup başkanvekilliği görevinden de alındı.

Meral Akşener'in talimatı üzerine bu görevden çekilen Lütfü Türkkan'ın yerine ise Erhan Usta getirildi. Bingöl'de şehit ağabeyi olduğu öğrenilen bir vatandaşa hakaret eden Lütfü Türkkan hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı. Dokunulmazlığının kaldırılması için bir fezleke hazırlandı. Hazırlanan bu fezleke ise Adalet Bakanlığı'na jet hızıyla gönderildi..

Oda TV'nin geçtiği habere göre: Öte yandan şehit ağabeyi olan Tahir Gürmen'in Savcılığa da suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

İnceleme başlatan Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı dosyayı Ankara'ya gönderdi. Ankara'da inceleme başlatan Başsavcılık Türkkan hakkında 'hakaret' ve 'etkili eylem' suçlarından milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke düzenleme kararı aldı.. Türkkan'ın dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanmasının önünün açılması talep ediliyor.

İyi Parti ise şimdilik alınan bu karara sessiz..