Korona Aşısıyla İlgili Uğur Dündar'dan Tartışma Yaratacak Açıklama

Korona aşısıyla ilgili tartışmalar devam ederken gazeteci Uğur Dündar bomba etkisi yaratan bir mesaj yayımladı

Korona Aşısıyla İlgili Uğur Dündar'dan Tartışma Yaratacak Açıklama
Yayınlanma Tarihi : 17 Ağustos 2021 22:59

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı,2 doz Sinovac aşısı olanlara 2.doz BioNTech aşı olmalarını önerince çok sayıda vatandaş gibi usta gazeteci Uğur Dündar'da bu kararı eleştirdi.

Şöyle ki söz konusu aşının oldukça etkili olduğu öne sürülmüş ve vatandaşlara bu aşıyı yaptırmaları önerilmişti.

Şimdi dünyanın dört bir yanında üçüncü doz gerekli mi değil mi tartışmaları devam ederken Türkiye'de böylesi bir kararın duyurulması kafa karışıklığına yol açtı.

Söz konusu vatandaşlar ilgili aşıdan sonra başka bir aşı olup olması gerektiği konusunda kararsızlık yaşarken Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar sosyal medya hesabından tartışma yaratacak bir paylaşım yaptı.

Uğur Dündar'ın mesajında yazmış oldukları aynen şu şekildeydi:

Sağlık Bakanlığı,2 doz Sinovac aşısı olanlara 2.doz BioNTech aşı olmalarını önerdi.Böylece Sinovac'ın Covid-19'a etkisizliği tescillendi. Yetersiz veriyle Sinovac'ın yüzde 91 oranında koruyucu olduğunu açıklayan Prof.Dr.Serhat Ünal, Türk Tabipler Birliği'nce soruşturulmalıdır"

160820211547167145532.jpg

KUZEY MAKEDONYA AŞI OLMAYANLARI KAFE VE RESTORANLARA ALMIYOR

Öte yandan Türkiye'nin aldığı karar Kuzey Makedonya'da da tartışma yarattı. Üsküp başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında çok sayıda kişi Sinovac aşısı olmuştu. Ülkede yaşayan Türk vatandaşları da bu aşıdan olmuşlardı. Şimdilerde ise ülkede aşı olmayanlar kafe ve restoranlara alınmıyor. Türkiye'de peş peşe yayınlanan haberler Kuzey Makedonya'da yaşayan Türk vatandaşlarında da kafa karışıklığına yol açtı.

Türkiye iki doz Sinovac aşısı olanlara tekrar BioNTech aşısı olunmasını önerirken henüz aşı olmamış vatandaşlarda kafa karışıklığı oluştu.

Kaynak: Yeniçağ