Kim Milyonlar Olmak İster'de gerilim çıkaran 'menemen' sorusu!

atv ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekrana gelen 'Kim Milyoner Olmak İster'de Türk mutfağının en çok sevilen lezzetlerinden biri olan menemen sorusu yarışmaya damga vurdu.

Kim Milyonlar Olmak İster'de gerilim çıkaran 'menemen' sorusu!
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2021 20:56

ATV ekranında Menemen sorusu soruldu. Yarışmacı soruyu bilemedi. Ardından sosyal medyada büyük bir menemen tartışması ortaya çıktı. İşin ustaları bile menemen konusunda ikiye bölünmüş durumda.

Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden biri olan Menemen bu kez bir yarışmaya konu oldu. Yıllardır menemen soğanlı mı olur soğansız mı tartışması da bu programda son bulmuş oldu.

ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışması reyting rekorları kırmaya devam ediyor.

Kenan İmirzalioğlu'nun sunumuyla ekrana gelen yarışmada ilginç bir soru yöneltildi.

Yarışmaya katılan Mehmet Zeki Özhan'a Türk mutfağının en çok sevilen lezzetlerinden biri olan menemen sorusu yöneltildi.

Mynet tarafından derlenen habere göre "Menemen"in TDK Güncel Türkçe Sözlük'teki tanımında "yapılan bir yemek" ifadesinden önce tam olarak hangisi yazar? sorusu yöneltildi.

Cevap şıkları ise aşağıdaki gibiydi

a şıkkında Yumurta ve domatesle


b şıkkında Yumurta, kaşar peyniri ve domatesle

c şıkkında Yumurta, yeşilbiber ve domatesle

d şıkkında Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle

Doğru Cevap ise D şıkkı olarak çıktı. Yani Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle yapılan bir yemektir menemen..

TWİTTER YİNE SALLANDI

ATV ekranlarında yarışmada bu sorunun sorulması herkesi şaşkına dönen sosyal medya kullanıcıları yine ikiye bölündü. Çoğu kişi soğanlı olur derken bir çok kişi ise soğansız olur yanıtını verdi.

YARIŞMACI SORUYU BİLEMEDİ

Öte yandan Kim Milyoner İster yarışmasında yer alan yarışmacı Mehmet Zeki Özhan soruya yumurta, yeşilbiber ve domatesle yanıtını vererek yarışmaya veda etti.

MAKEDONYA'DA NASIL YAPILIYOR?

Makedonya'da yaşayan çok sayıda Türk ise menemeni soğansız olarak yapmayı tercih ediyor. Hatta menemeni pişirirken bir fincan da sıcak su ekleyip menemenin çok daha sulu olmasını sağlıyorlar..